Rahvas valis oma lemmiku

 

Sel aastal said kõik soovijad esimest korda avaldada poolehoidu õppijale, kelle tegevus ja lugu läksid enim korda. ETKA Andrase koduleheküljel käis oma häält andmas pea tuhat inimest, ligi 600 häälega noppis rahva lemmiku tiitli Mairi Raju(27), Võrumaa aasta õppija.

Mairi töötab Võru maavalitsuses ja ühtlasi juhendab klaveriringi Rõuges. Teda on iseloomustatud kui inimest, kes on õppimisest sõltuvuses. Mida muud saakski öelda noore keemiku kohta, kes ühel päeval leiab, et aeg on minna filoloogiat õppima. Loe Mairi õpilugu SIIN

2 küsimust Mairi Rajule:
Mis sa arvad, millega sa hääletajate poolehoiu võitsid?
Ilmselt seetõttu, et ma alatasa õpin (naerab – A. N.). Olen suutnud ühendada nii erinevaid asju – formaalset ja mitteformaalset õppimist –, mõlemad on mu jaoks võrdselt tähtsad. Magistrikraadi sain Tartu ülikooli keemia-füüsikateaduskonnast, sel kevadel lõpetasin Mainori ettevõtluskõrgkooli, vahepeal olin aasta Itaalias vabatahtlikuks. Sahmija ma pole, vastupidi, olen väga rahulik inimene, kes teeb kõike põhjalikult. Aega jääb vaid väheseks. Lihtsalt üks asi kasvab teisest välja – mul on kogu aeg vaja uusi teadmisi.

Mida järgmiseks ette võtad?
Natuke puhkan, kuid itaalia keele õpik on juba välja võetud. Noortele suunatud rahvusvahelistes projektides soovin osaleda, selles on ühendatud minu jaoks nii hobi kui ka õppimine.

Agne Narusk