Hea on teada, et mul on veel terve elu ees, et end proovile panna ja uusi teadmisi ja kogemusi hankida – kui mitte koolipingist, siis elust enesest!

 

VÕRUMAA AASTA ÕPPIJA MAIRI RAJU (27) õpiteekond on tema noore ea kohta olnud juba aukartustäratavalt pikk ja sisukas. Ta on omandanud keskhariduse, tal on magistrikraad Tartu Ülikooli keemia-füüsikateaduskonnast, sel kevadel lõpetas ta Ettevõtluskõrgkooli Mainor ja ta on veetnud vahepeal aasta Itaalias, kus ta tegi vabatahtlikku tööd. „Mulle on väga olulised ka mitteformaalse õppimise kogemused, mida olen saanud tänu mitmesugustele noorsoovahetustele ja seminaridele üle Euroopa. See on andnud mulle indu ja julgust oma õpinguid jätkata ning rikastanud ja täiustanud minu seniseid teadmisi erinevate rahvaste kultuurist ja keelest,” lisab Mairi.

Näib, et Mairil on kujunenud teatav õppimissõltuvus, miks muidu võttis ta kaks nädalat pärast magistridiplomi saamist taas koolitee jalge alla. „Teadsin siis, et ma ei ole veel valmis pere loomiseks, mul ei olnud kindlat ja püsivat töökohta, mul ei olnud oma kodu ja ma ei olnud õpingutega saavutanud oma eesmärke. Niisiis taas kooli!” kõlab selgituseks. „Eks ikka on olnud kergemaid ja raskemaid aegu, aga kui aus olla, ei ole mul koolis kunagi probleeme tekkinud.”

Mairit tuntakse kui olemuselt õppijat, kui inimest, kes kõike sajaprotsendilise põhjalikkusega teeb ning kellele saab meeskonnamängijana alati loota. Nii nagu paljudel inimestel, kelle ellu õppimine ja enesearendamine kuulub, nii on ka Mairil lähedased, kellele toetuda. „Mul on väga hea meel, et mu elukaaslane otsustas ka sellest sügisest uuesti õppima minna. Toetan teda kõigiti!” rõõmustab ta.

Oma töös Võru maavalitsuse välisprojektide juhina saab Mairi paljusid õpitud oskusi kasutada, kuid tal on veel palju kavas. „Rahulolematu hingena pean plaani juba järgmistest õpingutest. Olen mõelnud pedagoogilisest haridusest, romaani keeltest ja mine tea, mis veel mulle pähe võib tulla... Igal juhul tunnen end õppimise tulemusena hoopis parema ja väärtuslikuma inimesena. On hea teada, et mul on veel terve elu ees end proovile panna ning uusi teadmisi ja kogemusi hankida – kui mitte koolipingist, siis elust enesest!”