Koostöövõrgustikud 2016-2023
Maakonna täiskasvanuhariduse koordinaatorite võrgustik
Igas maakonnas ja Tallinnas on loodud täiskasvanuharidust toetav võrgustik, mille eestvedajaks on vabatahtlikkuse alusel tegutsev täiskasvanuhariduse koordinaator.
Tugivõrgustikku kuuluvad KOVide, Eesti Töötukassa, Eesti Külaliikumise Kodukant, raamatukogude, õppeasutuste, jt organisatsioonide esindajad. Täiskasvanuhariduse koordinaatorite tegevust juhib ja koordineerib ETKA Andras.
KOORDINAATORITE VÕRGUSTIKU VIDEO
Täiskasvanute Gümnaasiumide võrgustik
Koostöös täiskasvanute gümnaasiumidega Õppijate saadikute liikumise algatamine ja toetamine. Täiskasvanute gümnaasiumide juhtkondadele, õpetajatele ja tugiisikutele toimuvad temaatilised seminarid. Täiskasvanud õppija nädalal toimub Täiskasvanud õppija foorum, mille käigus tutvustatud õppijat edulood on inspiratsiooniks täiskasvanud õppijatele.
TÄISKASVANUTE GÜMNAASIUMIDE VÕRGUSTIKU VIDEO
Raamatukoguhoidjate võrgustik
Raamatukoguhoijate võrgustik maakonnas toetab elukestva õppe tegevusi kogukondades läbi erinevate tegevuste.
Toimuvad iga-aastased piirkondlikud seminarid raamatukoguhoidjatele. Raamatukoguhoidjate osalevad maakonna täiskasvanuhariduse võrgustike ning maakonna TÕNi tegevustes.
RAAMATUKOGUHOIDJATE VÕRGUSTIKU VIDEO
Koolitajate võrgustik
Täiskasvanute koolitajate võrgustik toetab koolitajate professionaalset arengut. Kutsega koolitajatele toimuvad 3-4x aastas meistriklassid. Samuti toimub koolitajate kogukonna oluline suurem sündmus koolitajate konverents.
Lisaks tegutsevad piirkondlikud koolitajate töötoad Tallinnas, Pärnus, Narvas, Kuressaares, Haapsalus, Pärnus, Võrus, Rakveres, Raplamaal ja Viljandis.
Võrgustik "Kogukonna toel õppima"
Küladel ja külaseltsidel on märkimisväärne roll õppima asumise edendamisel, elukestva õppe edendamisel. Eesti Külaliikumisel Kodukant on huvi ja valmisolek madala haridusega ja aegunud oskustega inimeste märkamiseks ja toetamiseks haridussüsteemi tagasi pöördumisel. Võrgustiku üheks võtmeisikuks on igast maakonnast üks vabatahtlik: Kodukandi täiskasvanuõppe saadik, kes viib läbi kogukonnaga, haridusvaldkonna eestvedajatega, koostööpartneritega (koolid, KOV, tööandjad jt) vahelist suhtlemist, info edastamist, teavitamist ja toetamist.