X täiskasvanud õppija nädal

 

ÕPIME  MÕNUGA
üheskoos – koolis, tööl, külas, kodus, igal pool.

Täiskasvanud õppija nädal on aeg, mil võiksime teha kokkuvõtteid  oma  teekonnast –  küsida  endalt, kas ma õpin, mida ja kuidas ma õpin ning mismoodi saan oma tarkust igapäevaelus kasutada.

Elukestev õppimine on omane igale inimesele. Enesetäiendamine  annab  kindlustunde  oma  eluga  edasi minna ja uusi väljakutseid vastu võtta.

X TÕNi puhul ilmus Postimehes selle teemaline vahe-
leht, mida saad lugeda SIIN

 

TÕN 2007 VIDEOKLIPP

TUNNUSTATUD 2007 
Ka sel aastal valiti Eestis TÕNi raames aasta tegijad 2007.
Loe lähemalt...

ÕPIBUSS KUULAS VÄGA ERINEVAID MURESID

01.-19. oktoobrini sõitis mööda Eestimaad ringi õpibuss. Seoses õpibussi külastusega toimusid kohapeal mitmed meelepärased õpitegevused. Bussis oli interneti püsiühendus, samuti jagati infot õppimisvõimalustest ja vesteldi kohalike elanikega.

TÄISKASVANUD VAJAVAD SAMUTI NÕUSTAJATE ABI
Esmakordselt Eestis oli võimalik 01.-19. oktoobrini kohtuda oma kodukohas professionaalse nõustajaga. Nõustamisele olid oodatud nii töölkäijad kuika mittetöötajad, mis on äärmiselt oluline, sest Eesti õigusaktid ei toeta täiskasvanud töötava inimese tasuta nõustamist, kuigi ka tema vajab toetust nagu koolilaps või töötu. Nõustamine toimus 14 maakonnas ning kaasatud olid 20 nõustajat. Inimesi saabus abi saama ja küsimusi esitama 425, millest suurem osa olid naised (339). Kõige noorem oli 15 ja vanim nõustatav 80-aastane.    

TEADMISI SAAB OMANDADA KA RONGIS
15.-18.oktoobrini sõitis juba viiendat aastat Rapla-Tallinn rongiliinil õpivagun, mille esimeses vagunis toimusid erinevad loengud. Õpivaguni idee peale tulid andragoogika tudengid, kes seda ka juba traditsiooniliselt korraldasid.  

Õpivaguni ideeks on tutvustada inimestele, et õppimine ei toimu ainult klassipingis.

Esmaspäeval (15.10)  pidas  Silva Meetodi koolitaja Reigo Reimets sissejuhatav loengu  Silva meetodist.
Teisipäeva hommikuse (16.10) rongisõidu sisustasid Tallinna  Ülikooli andragoogika  II kursuse tudengid.
Kolmapäeval (17.10) pidas  loengu koolitaja Janno Seeder, Seeder Konsultatsioonidest.
Neljapäeval (18.10) pidas loengu Eva Ladva teemal Vägivallatu suhtlemine.

KAHEKSA PÕHIOSKUST GRUNDTVIGI PÄEVAL
16. oktoobril toimus järjekordne Grundtvigi päev Tööandjate Keskliidu majas, kus tutvustati Euroopa elukestva õppe programmi täiskasvanuhariduse edendamisele suunatud allprogrammi Grundtvig. 
Loe lähemalt... 

ÕPPIDES INTERNETIS
Juba viiendat aastat järjest toimus 17. oktoobril e-õppe päev, mida korraldab Eesti e-Õppe Arenduskeskus. Päeva eesmärk on tutvustada e-õppe võimalusi ja tulevikuväljavaateid, võimaldada kõigil huvilisel osaleda veebipõhisel kursusel ning jagada teavet eesti ülikoolides ja kutsekoolides pakutavate veebikursuste kohta.
E-õppe kursused leiad SIIT

XI TÄISKASVANUHARIDUSE FOORUM 
19. oktoobril toimus Tartu Kutsehariduskeskuses järjekorden täiskasvanuhariduse foorum teemal "Täiskasvanuharidus virtuaalühiskonnas". 
Loe lähemalt...