EsilehtUudisedTäiskasvanuhariduse eelfoorum

Täiskasvanuhariduse eelfoorum

X täiskasvanuhariduse eelfoorum toimub 7. juunil 2012 Haapsalu Kultuuri-keskuses (Posti 3) algusega kell 11.00.

Seekordsel eelfoorumil keskendutakse “targale õppimisele”
Lisaks koolitarkusele on igaühel võimalik leida lugematul hulgal tarkust internetiavarustest ja jõuda heade õpetajateni omal käel. Põhiküsimus on oskustes teha õigeid valikuid, leida oma võimekusele sobivat tarkust ja edukaid õpiradasid. Kuidas targalt õppides võidelda omale paremaid positsioone tööturul? Miks mõnedest inimestest saavad juba koolist väljudes edukad ettevõtjad? Kuidas targad ettevõtted oma töötajaid motiveerivad pidevalt õppima ja uusi oskusi omandama?

PÄEVAKAVA

10.30 – 11.00 Saabumiskohv

11.00 – 11.05 Sissejuhatus

11.05 – 11.30
Tulevikutöö kümme võtmeoskust
Kristjan Rebane, Eesti Arengufondi infoühiskonna ekspert
Elu meie ümber muutub üha kiiremini ja muutused on hästi olulised. Pidev õppimine ja enesetäiendamine on hädavajadus igale inimesele. Megatrendid mõjutavad meie töökohti ja toimetulekut kõikjal maailmas. Üleilmastumine, demograafilised muutused ja kiire võrgustumine on vaid mõned olulised pidepunktid, mis puudutavad meie kõigi igapäevast elu ja mõjutavad meie otsuseid.
Kiiresti muutuvas ühiskonnas edu saavutamine on üha raskem ja eeldab paindlikku mõtlemist. Isegi tavaliseks toimetulemiseks peab muutustega kaasa minema, et enda jaoks sobivaid lahendusi leida. Millele toetuda, et läbikukkumisi vältida? Millele toetuda, et õigel ajal suunamuutusi ette valmistada?
Kristjan Rebane pakub välja kümme olulist võtmeoskust, ehk tulevikuteadmiste komplekti (sealhulgas sotsiaalne intelligentsus, uue meedia kirjaoskus ja disain-mõtlemine), mille omandamine mõjutab inimeste toimetulekut koolis ja töökohtadel.

11.30 – 11.55
Kuidas toetada motivatsiooni tekkimist
Aile Nõupuu, Haapsalu Kutsehariduskeskuse arendusdirektor

Haapsalu Kutsehariduskeskus alustas koostööd ettevõtjatega 2005. aastal. Aile Nõupuu tutvustab koostöö kogemust ja 2011. aastal läbiviidud uuringut, kus tehti süvaintervjuud 21 partner-ettevõtjaga. Ettevõtjate hinnangul on peamine probleem tööle asunud kutsekooli lõpetajate madal töömotivatsioon, mitte vähesed teadmised ja oskused. Kuidas koolitada motiveeritust? Aile räägib Läänemaa kogemustest.

11.55 – 12.20
“Koolituste tugi töötajatele – AS Wendre näitel”
Külliki Seire, AS Wendre personalijuht
Külliki Seire tutvustab 650 töötajaga AS Wendre kogemust Eestis.

12.20 – 12.45
“Küsimus on motivatsioonis”
Kalju Metsalu, Nurme vabriku juhatuse liige
Kalju Metsalu tutvustab Haapsalus asuva õmblusettevõte kogemust. Probleemiks on tööst ja enesearengust huvitatud töötajate leidmine. Vaatamata inimesi kummitavale tööpuudusele ei jätku vabrikus momendil tööjõudu. Kuulutuse peale ei tule keegi. Töötukassa „abikäsi“ on üks võimalus ettevõttele jätkusuutlikuks tegevuseks.

12.45 – 13.30 Lõuna

13.30 – 13.55
“Töötukassa tugi koolitusvaldkonnas” 
Meeli Kaljo, Eesti Töötukassa Läänemaa osakonna teenusekonsultant
Meeli Kaljo tutvustab Töötukassa koolituste pakette. Tänapäeval on Töötukassal väga mitmesuguseid koolitusvõimalusi arvestades inimeste individuaalseid vajadusi. Üldiselt võetakse koolitused hästi vastu, kuid töölesaamine on keerulisem. Kuue kuu jooksul peale koolituse lõppu saab tööd keskmiselt 30% töötutest. Peamisteks probleemideks on töötajate huvi ja motivatsiooni puudumine. Töötukassa pakub ka motivatsioonikoolitust. Kui edukas on motivatsioonikoolituse programm. Milliseid töötuid motivatsioonikoolituse programm kõnetab ja keda see ei kõneta. Edulood ja läbikukkumised.

13.55 – 14.20
“Ettevõtlusõpe – õnnelikud ja edukamad inimesed”
Epp Vodja, Junior Achivement Eesti SA tegevdirektor
Õpilasfirmade kaudu ettevõtlusesse – on õnnelike ja edukamate inimeste arengurada. Epp räägib inglaste 40 aastat kestnud uuringust, kus võrreldi kahte sotsiaalset gruppi – õpilasfirmades töötanuid ja mittetöötanuid inimesi. Õpilasfirmadega seotud inimesed tabavad paremini ära, mis on reaalsus ja millises suunas tasub liikuda, oskavad olla paindlikumad ja ettevõtlikumad, mis tagab neile edu edaspidises elus.
Epp Vodja tutvustab õpilasfirmade programmi põhimõtteid ja toob näiteid Eesti arengutest selles valdkonnas.

14.20 – 15.00 Arutelu

 

Eelfoorumit modereerib sotsioloog Ivi Proos.

 

Registreerumine on lõppenud. Kui soovite osaleda, palun andke sellest teada andras@andras.ee

Lisainfo: Sirje Plaks, sirje andras.ee, 6211671, 5111794

 

Eelfoorum toimub Hasartmängumaksu Nõukogu projekti „Õppiv Eesti 2012” raames ning on osalejatele tasuta.