EsilehtRein Lillak

Rein Lillak

                                                       

Tartumaa aasta õppija Rein Lillak (58) on tõepoolest mees nagu orkester. Doktorikraadiga Eesti Maaülikooli agronoomiaõppejõud tundis lihtsalt ühel hetkel, et on end õppejõuna ammendanud ning näis ka, et täiskoormusega seda tööd ei jätku. Kuklas kummitas soov hoopis ettevõtlusega tegelema hakata. Juhtimiskogemuste omandamiseks töötas Rein Eesti Maaviljeluse Instituudis ja Sihtasustuses Saare Valla Aktiviseerimiskeskus. 2012. aastal sai loodud MTÜ Keskkond ja Kultuur, mille juhatuse esimees on ta tänini. Kolm aastat hiljem asus Rein õppima Tartu Kutsehariduskeskusesse ärikorralduse erialale, mille lõpetas tänavu juunis. Olgu lisatud, et tudengeid õpetab mees siiski endiselt, seda koguni inglise keeles. Rein on aktiivselt osalenud mistahes õpinguvälistes tegemistes ning kui vaja, kaasanud neisse pereliikmeidki – nii näiteks  tõi ta hooldekodu heategevusüritusele kohale oma pereorkestri. Ta on suutnud oma noori õpingukaaslasigi innustada ja neid edasi õppima ärgitada. Nüüdseks on Reinul äriplaan koostatud ja praegu tegelebki ta peamiselt oma ettevõtte käivitamisega.

Miks Te õpite?

Eelkõige õpin selleks, et saada põhjalikumaid teadmisi majanduse ja ettevõtluse toimimisest. Soovin luua oma ettevõtet. Kuigi olen eelnevalt juhtinud riiklikke ja kohalike omavalitsuste asutusi ning erinevaid projekte, on selle sammu astumine minu jaoks suur kvalitatiivne murrang. Ei soovi oma isikliku ettevõttega ebaõnnestuda ning teadmiste ebapiisavusest tingitud riski vähendamiseks asusingi õppima. Teiseks võimaluseks oleks olnud osalemine erinevatel kursustel, kuid pidasin seda võimalust ebapiisavaks.

Milliseid muutusi on õppimine Teie ellu toonud?

Kindlasti olen targem kui enne, seda eriti ökonoomika, raamatupidamise, turunduse ja ka arvutikasutuse vallas. Tunnen end pärast õppetöö lõppu enesekindlama ja julgemana, olen oma ettevõtte loomiseks valmis. Oskan analüüsida ettevõtte, aga ka riigi majanduslikku olukorda ja hinnata ühe või teise sammu majanduslikke põhjusi ning tagajärgi.