Leida Kuld

 

Viljandimaa aasta õppija LEIDA KULD (71) on Võhmas kõigile teada-tuntud. Seda, et ta 2015. aasta jaanuaris lõpuks oma suure unistuse täitis ja armastatud meditsiiniõe erialal kõrghariduse diplomi sai, ei pruugi kõik teada. Ta on elavaks tõestuseks, et edukalt õppida võib igas vanuses! 50-aastase meditsiinitöö staažiga Leida on viimastel aastatel töötanud koduõena ja kuigi hetkel tervis tööl käia ei luba, on inimeste usaldus tema vastu nii suur, et ikka palutakse just teda oma koju üht või teist protseduuri läbi viima. Leida kõneleb, et tahtis juba noorena kõrgharidust saada, kuid meditsiiniõe tilluke palk ei võimaldanud toona õppima minna. Tema süda on meditsiinile lootusetult kaotatud, sest tänagi loodab ta tööle naasta – seda juhul, kui tervis vähegi paraneb. See aga pole Leida kohta sugugi kõik. Räägitakse, et ta ei puudu üheltki Võhma ettevõtmiselt, ikka algatab ja korraldab midagi – olgu selleks veresuhkru mõõtmine südamenädalal või kepikõnd eakatele. Ja miks ka mitte, linnavolikogu esimehel on ju vaja kõigega kursis olla, see amet nõuab palju õppimist ja enese arendamist. Tema tähelepanelikkus, sotsiaalne närv ja soov kõigega kursis olla on innustavad ja inspireerivad ümbritsevatele ning perele, kes teda alati kõiges toetab.

Miks Te õpite?
Meditsiin muutub iga päev, ei saa kuidagi ilma õppimiseta. Tahan olla pädev, kui inimesed midagi küsivad – ikka tuleb midagi soovitada või kuhugi suunata. Töö volikogus nõuab enda kursishoidmist ühiskonnas toimuvaga, tuleb tunda seadusi, lugeda õigusakte ja kasutada arvutit. Pere toel saan praegu elada just sellist elu nagu soovin, teha käsitööd ja tegeleda aiandusega. Kui vähegi võimalik, tahaksin Võhmas avada füsioteraapia kabineti, aga pean end selles osas kindlasti veel täiendama.

Milliseid muutusi on õppimine Teie ellu toonud?
Täitsin Tartu Tervishoiukõrgkooli lõpetamisega oma suure unistuse. Kartsin küll, aga tulin toime! Silmad tuleb hoida lahti, sest ümberringi toimub nii palju huvitavat. On hea meel, et saan kõiges selles ka oma panuse anda.