Merje Ottson

 

Jõgevamaa aasta õppija MERJE OTTSON (35) langetas 17-aastase neiuna keskkooli lõpetades otsuse, et temast peab saama loomaarst. Nii sündiski ja seda ei kahetse ta tänini, sest oma talus loomi pidades on toona omandatud teadmised kogu aeg kasuks tulnud. Ometi oli juba mõnda aega meeles mõlkunud vaikne soov ette võtta karjäärimuutus. Just õpetajatöö oli see, mida Merje salamisi kaua aega oli teha soovinud. Nüüd õpibki ta Tallinna Ülikoolis klassiõpetajaks eesti filoloogia kõrvalerialaga. Et aga ka talupidamisega seondub nii mõndagi spetsiifilist, on needki teadmised – näiteks taimekasvatusalased – vajanud värskendamist. Oma aja võtab ka osalemine kodukandi elu ettevõtmistes, eriti Assikvere külateatri juures ning mälumänguturniiridel. Loovkirjutamine on üks Merje hobisid ja tema näidend „Särasilmade kütkes“ on Assikveres juba lavastatudki! Kaaslased iseloomustavad Merjet kui inimest, kes jõuab palju, peab oma lubadusi ning haarab kinni igast võimalusest, mis vähegi arenemisväljavaateid pakub.

Miks Te õpite?
Õpin, sest pean seda elukestval enesearendamise teel vajalikuks. Tahan areneda ning uusi vajalikke või lihtsalt huvitavaid teadmisi omandada. Kui ma poleks ülikooli läinud, oleksin kindlasti õppinud erinevatel kursustel. Võimalus töötada inglise keele asendusõpetajana andis koolis töötamise kogemuse ning ühtlasi tekitas suure soovi end selles ametis täiskohaga tõestada. Näen end tulevikus õpetajana ja seda ametit ju muudmoodi, kui pidevalt ise õppides, pidada ei saagi. Kolleegid koolis ning pereliikmed on olnud abiks nõu ja jõuga, egas päris üksi midagi saavuta.

Milliseid muutusi on õppimine Teie ellu toonud?
Muutused on olnud suured. Talupidamine on õpingutega seoses tagaplaanile jäänud. Samas usun, et olulisemad teistkordselt ülikooli astumisest tulenevad muutused on veel ees – siis, kui leian erialase töö. Olen märganud, et olen teadlikult hakanud võtma aega ilukirjanduse lugemiseks, samuti on suur iseseisva töö hulk õpetanud mulle, et vajadusel suudan end ka raskel ajal kokku võtta ning nõutud tööd korralikult ja lühikese ajaga ära teha. Tuleb siiski nentida, et aja planeerimise oskus on miski, mida peaksin arendama. Küllap avaneb mul võimalus end parandada.