Rahatarkuse koolitused

 

ÕIGE AEG ON ÕPPIDA RAHAASJADE PLANEERIMIST, ET END LÄBI ELU KINDLALT TUNDA

Me kõik puutume iga päev rahaasjadega kokku ja teeme vähem või rohkem läbimõeldult väiksemaid ja suuremaid finantsotsuseid. Kui hästi me rahaasjus orienteerume? Kas meil on täpne ülevaade enda/ oma pere tänasest finantsseisust? Kuidas hakkama saame, kui sissetulekuga midagi juhtub? Kuidas toime tuleksime, kui vanus või tervis ei luba enam tööl käia? Kust leida vahendeid, et katta möödapääsmatuid kulusid? Unistusi teoks teha?

Juba algklasside lapsed teavad, et kiirlaenude kasutamine ei ole hea mõte ja raha kulutamist peaks planeerima. Suuremateks ostudeks raha kogumine tundub parem lahendus, kui laenu võtmine. Sellega aga rahateadmised enamasti piirduvadki. Lisaks oleme teoorias üldiselt tugevamad kui praktikas.

Seekordsel koolitusel keskendume rahaasjadele nii lühemas kui pikemas perspektiivis. Pere igakuise eelarve koostamise kõrval räägime pikaajalisest planeerimisest, sh säästmise ja investeerimise olemusest ja olulisusest.

 

  • Kas elamine palgapäevast palgapäevani on paratamatus?
  • Kas ajutist rahapuudust oleks võimalik vältida?
  • Kuidas oma raha tööle panna?
  • Mida tähendab raha investeerimine ja miks see oluline on?
  • Kas raha säästmine ja pikaajaline paigutamine on võimalik ja
    mõttekas vaid suure sissetuleku ja kõrgete hoiuseintresside korral?
  • Miks peaks noor inimene mõtlema toimetulekule pensionieas?
  • Milline on raha kasvatamisel aja roll?

 

Teadmine, et sul on olemas rahavaru või muu vara, mis võimaldab igal eluetapil materiaalsete probleemide asemel keskenduda suhetele, lastele, meeldivale tööle, hobidele, annab ellu palju kindlustunnet juurde.

Usume, et juba koolituselt lahkudes oled enesekindlam ja oma rahaasjades rahulikum kui sinna tulles.

Rahaasjade planeerimise koolitusi viivad läbi oma ala asjatundjad – Eesti Pangaliidu liikmespankade töötajad. Ühegi panga teenuseid koolitusel ei reklaamita.