Ei ole oluline, et kõrgharidus on olemas, kutsekoolid pakuvad tänapäeval väga head haridust, põnevaid erialasid, mida varem ei olegi saanud õppida.

 

Valgamaa aasta õppija SILVA RANNIKU (38) kommenteerib oma viimaste aastate õpinguid nii: „Ei ole oluline, et kõrgharidus on juba olemas, kutsekoolid pakuvad tänapäeval väga head haridust ja põnevaid erialasid, mida varem ei olegi saanud õppida. Oluline on hoolida iseendast, oma lähedastest ja ümbrusest.”

Kõrgharidus oli Silval juba olemas – käsitöö ja kodunduse õpetaja erialal –, kui ta tundis, et kuigi ta on koolis ka aiandusringi juhendaja ametit pidanud, ei tunne ta aiakujunduse põhimõtteid ikka nii põhjalikult, kui tahaks. Nii alustaski 1996. aastast õpetajana töötanud Silva 2007. aastal korraga kaht asja päris algusest: tööd Hargla kooli direktorina ja õppimist Räpina Aianduskoolis maastikuehituse erialal. „Tänu tööandjale, Taheva vallavanemale, kes minu valikut toetas, sai õppimine teoks. Kolleegid olid nõus minu õppetunde asendama, midagi ei jäänud tegemata. Väga suurt tuge pakkusid vanemad, kes kodused toimetused oma õlgadele võtsid. Kursusekaaslaste hulgast leidsin palju häid sõpru,” meenutab Silva tänulikult.

Nüüdseks on Silval kool lõpetatud ja üks amet lisaks õpitud. „Loodan, et olen õpilastele ja kolleegidele olnud eeskujuks., Alati tasub õppida, pealegi ei küsi õpitud amet süüa, küll aga annab kindla sissetuleku ja kindlustunde.”

Arusaam, et alustatu tuleb lõpule viia ja mõnda asja tuleb õppida, et oma ametis kompetentsem olla, viis Silva 2008. aastal taas koolipinki, sedapuhku Tartu Ülikooli haridusasutuse juhtimist õppima. Kooli meeskond sai tema eestvõttel aga osaleda sisehindamiskoolitusel. „Meie kool valiti Valgamaalt välja. Käisime iga kuu Tallinnas loengutel ja esitasime kodutöid ning juunis 2010 valmis sisehindamisaruanne. Vahepeal kirjutas Silva korraga Räpina Aianduskooli ja Tartu Ülikooli haridusasutuste juhtimise lõputööd. Mida rohkem inimene teeb, seda paremini oskab ta aega planeerida ja jõuab rohkem.”

Ent Silva õppimissoov ei ole veel ammendunud: ta soovib inglise keelt paremini osata, sest talle meeldib reisida. „Kui on kindel tahtmine ja huvi uusi teadmisi hankida, siis kindlasti tasub õppida. Soovin oma teadmisi rakendada õpetajana ja ringijuhendajana, olla eeskujuks oma pojale ja õpilastele, näitamaks, et õppida võib kogu elu,” võtab Silva oma loo kokku.