Enne lapsepõlveunistuse täitumist jõudsin omandada kõrghariduse ja pidada mitmeid ameteid.

 

Tallinna aasta õppija MAIVI LEPPSALU (40) lugu on tõestuseks, et see, mida süda ja hing on kaua ihanud, toob ka rahulolu ja eneseteostuse. Hea lapsena tuli Maivi pärast keskkooli lõpetamist vanematele vastu ja läks hoolimata juuksuriks saamise unistusest ikkagi Tallinna Tehnikaülikooli kõrgharidust omandama, seda keemia teaduskonnas konserveerimise erialal. „Töötasin juba keskkooli kõrvalt Tallinna Karastusjookide Katsetehases, millest hiljem sai Eesti Coca-Cola Joogid. Kokku töötasin seal 15 aastat. Vahepealne lillekaupluse töö tuletas mulle meelde, et käeline tegevus on mulle väga meelepärane, kuid elu suunas mind hoopis Sotsiaalkindlustusametisse.”

2008. aasta oktoobris oli Riias Pariisi tippjuuksurite poolt läbi viidud koolitus, millel Maivi õde tõlgiks oli. Õe elamused said tõukeks asuda lapsepõlveunistust ellu viima. „Alustasin õpinguid Eesti Esimeses Erakosmeetikakoolis juuksuri erialal, kuigi olin veel paar kuud enne õppima asumist kuulutanud, et mina küll enam koolipinki istuda ei viitsi. Kui seaduse muudatuse tõttu lõppes töö Sotsiaalkindlustusametis, sain üle minna päevasesse õppesse ja asuda tööle juuksurina. Kõhklusi ja kahtlusi oli mul muidugi, kas jõuab ja kuidas pere vastu peab, mul on ju ikkagi kolm poega, kellest noorim oli siis alles 3-aastane. Abikaasa, vanemate ja laste mõistvus, väikesed paid, kallistused ja põsemusid ning palju abistavaid käsi koduste toimetuste juures aitasid takistustest üle saada. Kogu õpingute vältel minu klientideks olnud lähedased ja kolleegid on tundnud koos minuga rõõmu, et olen ellu viimas oma ammust unistust. Palju kannatlikku meelt ja mõistmist kõigi õppijate pereliikmetele – see tasub ennast tulevikus kuhjaga ära. Kunagi ei ole hilja teha seda, mida oled sisimas tõeliselt soovinud!”

Suurimaks saavutuseks peab Maivi siiski oma poegadele eeskujuks olemist. Poisid õpivad väga hästi ja hoiavad ka ema hinnetel e-kooli kaudu silma peal.