Olin tööturuametis järjekordsel vastuvõtul, kui tehti ettepanek minna kohe esmaspäeval ettevõtluskursustele. Sealt algas minu ettevõtjaks saamise tee.

 

Saaremaa aasta õppija GLAUDJA MAJOROVA (56) sõnul on tema õppimise teekond alanud juhuslikult ja mitte kõige meeldivamatel asjaoludel. „Kaotasin töö, kui pagariettevõte likvideeriti, ja jäin töötuks. Ühel reedesel päeval olin Tööturuametis järjekordsel vastuvõtul, kui mulle tehti ettepanek minna kohe esmaspäeval ettevõtluskursustele.” Mul mõlkus mõtteis plaan luua oma pagariäri – olin ju selles valdkonnas kaua töötanud. Ettevõtlusega alustamine oli Glaudja jaoks suur proovikivi, kuid praegu Saaremaal tegutsev Rehe Pagar OÜ, milles Glaudja veel kolmele inimesele tööd annab, on tõestuseks, et julge pealehakkamine on tõepoolest pool võitu. „Oleme aasta turul olnud ja meie kliendid on rahul olnud – see on väga tähtis,” rõõmustab ettevõtja. „Edasi õppida ja end täiendada tasub alati, olenemata sellest, kas on plaanis midagi ise luua või mitte. Kõik õpitu on mulle juurde andnud kindlust ja oskusi teha seda, mida teen, aga juurde õppida tahaks ikka. Ka väikese äri juhile on enesetäiendamine väga oluline.”

Sõbrad ja perekond on Glaudjale suureks toeks olnud – koguni nii toeks, et ta oma õppimise teel suuremaid takistusi kohanud polegi. „Tuli lihtsalt kõike õpitavat tõsiselt võtta ja ise lisa otsida. Pealehakkamist, julgust ja kindlasti lähedaste toetust on igasuguse õppimise juures vaja. Kuidas veel, kui mitte õppides, saada huvitavaid tutvusi, kogemusi ja muidugi uusi teadmisi!”