Õppimine on muutnud mind julgemaks ja enesekindlamaks.

 

Lääne-Virumaa aasta õppija ELEN LEVIN (25) läks õppima põhjusel, mis on kannustanud küllap paljusid – selleks, et leida tööd. Töötama Elen tegelikult ei peaks, tal on diagnoositud raske puue ja sellest tulenevalt töövõimetus, aga teda see ei peata. Ilmas on ju nii palju, mida õppida ja mille vastu huvi tunda! Elenit köidab infotehnoloogia valdkond: sellel erialal on ta lõpetanud Väike-Maarja Õppekeskuse ning lisaks on ta töötukassa kaudu käinud veebidisaini koolitusel. Pool aastat tööpraktikat Rakvere sotsiaalabikeskuses aitas tal mõista, mida see töö tegelikult tähendab.

„Ma poleks saanud üksi koolitusel käia, sest vajan abi liikumisel ja igapäevatoimingutes. Mind saatis isiklik abistaja või pereliige. Õppimisega tulin muidugi iseseisvalt toime,” selgitab Elen ja rõhutab, et perekond on talle alati toeks olnud. „Ja tööl olles abistasid mind kolleegid, kes olid alati abivalmis ja sõbralikud. Minu ülesanne oli sisestada andmeid ja kujundada arvutiga teateid.” Kui juba midagi oskad, ei saa seda ainult enesele hoida: Elen õpetas arvuti kasutamist eakatele ja korraldas karaokeõhtuidki.

„Õppimine on muutnud mind julgemaks ja enesekindlamaks. Tänapäeval muutub ju kõik nii kiiresti, õppiv ja arenev inimene suudab nende muutustega kaasa minna,” on neiu kindel.

Sotsiaalabikeskuses, kus Elen praktikal oli, oldi temaga väga rahul ja rahul oli Elen isegi. Loodame, et tema teadmised ja oskused peatselt rakendust leiavad.