Liikumapanevaks jõuks edasi tegutseda oli tegelikult majanduslik olukord. Oli väga solvav, et minu tööd müüjana alahinnati

 

Ida-Virumaa aasta õppija Natalja Kornõšova (32) õppima asumise liikumapanevaks jõuks oli tema sõnul selline eluline põhjus nagu rahapuudus. Kui neiu pärast Sillamäe Kutsekooli müüjana lõpetamist kohe ka tarbijate kooperatiivi tööle läks ja korralikku palka saama hakkas, ei osanud ta aimatagi, et paari aasta pärast kooperatiiv laiali läheb ja kauplus eraettevõtjale müüakse. Müüjad hakkasid saama vaid miinimumpalka. „Oli väga solvav, et minu tööd alahinnati,” meenutab Natalja. „Ma lahkusin töölt ja elasin sotsiaaltoetusest.”

Muutus tuli 1999. aastal õppima asumisega Eesti Mäehariduskeskusse väikeettevõtja erialale. Õpingute lõppedes oli Natalja õppimispisikuga nakatatud ja teadmiste omandamine jätkus samas õppeasutuses juba infotehnoloogia erialal. „Peale õpingute lõppu tööd õpitud erialal ei olnud ning ma läksin tööbörsile. Tahtsin kindlasti midagi ette võtta: õppida ja töötada, seda toetasid ka vanemad. Hiljem registreerusin riigieksamitele ning sooritasin ka need edukalt. Viisin oma dokumendid TTÜ Virumaa Kolledžisse, et  infotehnoloogiks õppida. Astusin edukalt sisse ja lõpetasin selle. Umbes samal ajal lõpetasin ka 2-aastased raamatupidamise kursused. Mäletan, et sel ajal õppisin samaaegselt nii päevaes kui ka õhtuses õppes. Oli väga raske, kuid eesmärk oli püstitatud ning tuli minna lõpuni,” on Natalja tagantjärele õigustatult uhke.

Teise kursuse ajal leidis ta praktikakoha Jõhvi keskraamatukogus, kus tema töökus ja võimed tõestamist leidsid, ning järgnes tööpakkumine interneti konsultandina, kellena ta tänaseni töötab. „Mulle väga meeldib mu töö, meeldib suhtlemine erinevate inimestega, töötamine kokkuhoidvas ja sõbralikus kollektiivis.”

Praegu on Nataljal pooleli õmblemisõpingud – lihtsalt selleks, et eristuda massist, riietuda isikupäraselt. Kavas on ka eesti keele kõrgtaseme eksami ettevalmistuskursused. Et Natalja eksami edukalt sooritab, pole põhjust kahelda.