Ingrid Saare

 


                                                

Järvamaa aasta õppija Ingrid Saare (44) on lasteaiaõpetaja, kellest kõneldes jagub kolleegidel vaid kiidusõnu, olgu tema tööalase tegevuse või õpingute kohta. Olles pärast Rakvere Pedagoogikakooli lõpetamist 16 aastat lasteaias töötanud, leidis Ingrid, et haridus ja oskused vajavad värskendamist ning asus Tallinna Ülikooli koolieelset pedagoogikat tudeerima. Mõte oli mõlkunud juba varemgi, ent kolm last nõudsid oma ja esialgu tuli kavatsus edasi lükata. Nüüd on õpingud cum laude lõpetatud ning Ingrid on suutnud seda teha oma töö ja pere kõrvalt. Kolleegide sõnutsi on tegu oma töösse põhjalikkuse ning pühendumusega suhtuva inimesega, kes kõiges lähtub lastest, rakendab uusi õppemeetodeid, ning on nüüd ka noore kolleegi juhendaja. 2016. aastal valiti Ingrid Paide Sookure lasteaia aasta õpetajaks. Suurepärase näitlejaandega naine on saanud õpingutest sära ja töötahet ning panustab aktiivselt ühiskondlikku ellu, organiseerides üritusi ja olles tegev Arvamusfestivalil.

Miks Te õpite?

Õppima sattusin Tallinna Ülikooli üsna juhuslikult, sest mul oli vähe usku, et mind üldse kooli vastu võetakse. Ometi see õnnestus ning järgnesid kolm aastat, mil tuli ennast jagada nii tõsise õppimise, töö kui pere vahel. Lasteaiaõpetajana lihtsalt tuleb ennast pidevalt täiendada, olla kursis uute ideedega ning tuletada meelde vanu, ammu õpitud tarkusi. Tunnistan, et ei olegi varem väga mõelnud, miks ma õpin, see tundub lihtsalt nii enesestmõistetav ja vajalik.

Milliseid muutusi on õppimine Teie ellu toonud?

Õppimise käigus sain ka iseennast rohkem tundma, suutsin hakata end tagant sundima, distsiplineerima, aega jaotama. Samas lisavad saadud teadmised enesekindlust ja julgust oma mõtete eest seista. Õppimise käigus saadud tugi ning innustus kolleegidelt, perelt ja sõpradelt on samuti väga oluline. Tihti sai kogetud, et teistel oli minusse rohkem usku kui mul endal ning see omakorda sundis edasi pingutama. Töö kõrvalt õppimine on küll tõsine proovikivi, kuid sellega toime tulemine annab ääretult positiivse emotsiooni.