Aasta koolitaja 2017 - TIINA LEOSK

AASTA KOOLITAJA 2017, TIINA LEOSK (55) on inimene, kellega kohtumist niisama lihtsalt ei unusta. Tiina lihtsalt jääb meelde oma soojuse ja erilise hooliva naeratusega. Meeldejääv on ka töö, mida ta omanimelises koolitusfirmas teeb, pakkudes juba pea kümme aastat õppimisvõimalusi paljudele inimestele, sealhulgas ka koolitajatele enestele. Lisaks on Tiina hinnatud külalislektor ja mentor, kel jätkub kõigile tunnustust ja head sõna. Tänu tema toele ja isiklikule pühendumisele on paljud leidnud uue suuna karjäärirajal või omandanud täiskasvanute koolitaja kutse. Tiina julgustab ja innustab täiskasvanud õppijaid kõikvõimalikel üritustel, olles täiskasvanuhariduse eestkõneleja Tartus ja Tartumaal, aktiivne tegutseja võrgustikes, partnerite kaasaja ja igapidi sädeinimene. Ta ei unusta ka enesearengut – olles tunnustatud koolitaja ettevõtluse, õiguse, personalijuhtimise ning töötervishoiu valdkonnas, täiendab ta end pidevalt nii erialastes küsimustes kui andragoogika meistriklassides.

Kuidas olete koolitajaks saanud ja mida see Teie jaoks tähendab?

Elukestev õppimine ei ole mingi poos ega ka kahe naabrinaise hobi, vaid praktiline vajadus. Olles 90-ndate algul suurettevõtte personali- ja koolitusjuht, nägin vajadust ettevõtte sisekoolituste järele. Majandusharidusele lisaks läksin end täiendama andragoogika kursustele. 2009. aastal sai loodud oma ettevõte Leoski Koolitus. Tänapäeval õpivad täiskasvanud väga erinevatel põhjustel – karjääri jätkamise-uuendamise vajadusel või sooviga olla aktiivne ka vanemas eas. Inimesed võtavad üha rohkem omaks elukestva õppimise ideed, pidev enesetäiendamine muutub elu osaks. Minu jaoks tähendab koolitajaks olemine rõõmu, õnne, armastust inimeste vastu ja suurt vastutust. Nähes oma koolitatavate silmis süttimas tulukest – ja uskuge, seda ma ka näen! – olengi õnnelik ja tunnen, et teen õiget asja.

Kuidas koolitamine Teid ennast arendab?

Koolitades teisi saad alati targemaks, aga pead õppimisprotsessi teadvustama. Andragoogina väärtustan tõdemust, et teooria on kõige paremini mõistetav jutustatud lugude kaudu. Näide elust enesest kõnetab meid valjemini ja salvestub meie mällu sügavamalt kui kuiv teooria. Tuleb õpetada seda, millesse ise usud! Kuulaja saab aru, kui teeskled. Sõnadel on tohutu jõud, neid tuleb kasutada väärikalt ja valetada ei tasu. Nende tõdemusteni olen jõudnud oma tööga.