Konverentsi esinejad
Konverentsi keskseks teemaks on koolitaja oskuste arendamine, sh koostööoskused ja erinevad koostöömudelid Eestis ja Euroopas ja seetõttu on konverentsi esinejad valdkonna eksperdid nii Eestis kui ka Euroopast.
David Vseviov
David Vseviov on Eesti ajaloolane ja pedagoog. Teda on nimetud arvamusliidriks ja üheks Eesti mõjukaimaks inimeseks. David on ajaloo kandidaat ja kaitsnud kultuuriajaloo doktori kraadi. Ta on kogunud tuntust pikkade ajalooalaste referaadisarjadega Eesti Raadio programmides ja arvukate kirjutistega ajakirjanduses. Ta juhib saadet Müstiline Venemaa.
Larissa Jõgi
Larissa on õppejõud ja uurija, õppejõudude ja täiskasvanute koolitajate koolitaja; täiskasvanu koolitaja kutsestandardi üks arendajatest; Tallina Ülikooli Haridusteaduste Instituudi mitteformaal- ja elukestva õppe akadeemilise suuna juht; andragoogika professor, andragoogika õppekavade üks väljatöötaja, arendaja ja juht alates 1998 aastast.
Uurimisvaldkondkondadest huvitavad teda täiskasvanute koolitajate professionaalse identiteedi kujunemine, identiteedi moraatorium, koolitaja mina/tõlgendused, täiskasvanuõppimise biograafiline ja narratiivne aspekt, õppimise ja kultuuri seosed.
Georgios K. Zarifis
George K. Zarifis on täiendkoolituse dotsent Thessaloniki Aristotelese Ülikooli filosoofiateaduskonna haridusosakonnas. Teadustegevuses keskendub ta täiendkoolitajate koolitamise ja professionaalse arengu ning ülikooli tasandil täiendkoolituse küsimustele, lisaks ka täiskasvanute ja kutsehariduse ning koolituste (VET) põhimõtete ja tavade võrdlevale analüüsile Kagu-Euroopas. Ta on ESREA Täiskasvanute koolitajate ja nende professionaalse arengu teadusuuringute võrgustiku (ReNAdET) kaasasutaja.
Benoit Charles
Dr. Charles on Londonis asuva koolitusasutuse tegevjuht, mis keskendub kultuuridevahelise õppe, globaalse õppimise ja täiskasvanute finantskirjaoskuse edendamisele.
Pika karjääri jooksul nii õppejõuna täiendõppe valdkonnas kui ka juhina kohaliku omavalitsuse tasandil on tal hulgaliselt kogemusi nii kutse- kui täiskasvanute hariduses. Ta on juhtinud elukestva õppe teenuste osutamist erinevates Suurbritannia omavalitsustes, töötanud kohaliku omavalitsuse majandusarengu osakonna juhi asetäitjana ning kutse- ja täiskasvanuharidust finantseerivas valitsusasutuses.
Mart Laanpere
Mart Laanpere töötab TLÜ digitehnoloogiate instituudis haridustehnoloogia vanemteadurina, kus tema uurimistöö keskendub eelkõige õpetajate ja õpilaste digipädevustele, digi-innovatsiooni juhtimisele kooli tasandil, e-õppeplatvormide ja digiõppevara arenduse pedagoogilisele poolele. Ta on kaitsnud haridustehnoloogia teadusmagistri kraadi Hollandis Twente Ülikoolis ja doktorikraadi kasvatusteaduste alal Tallinna Ülikoolis. Mart osales eksperdina Euroopa kodanike digipädevuse mudeli DigComp arendustöös JRC uurimisinstituudi juures, panustas Eesti õpetajate digipädevuste mudeli arendamisse ja rakendusuuringusse, juhtis üldharidus- ja kutsekoolide digiküpsuse hindamisraamistiku DigiPeegel arendustööd.
Ta on nõustanud Gruusia, Serbia ja Moldova haridusministeeriumeid haridusvaldkonna digi-innovatsiooni alal ja juhtinud mitmeid rahvusvahelisi projekte haridustehnoloogia valdkonnas. Ta on pälvinud TLÜ Aasta Koolitaja tiitli ja Valgetähe V klassi teenetemärgi.
Riina Kütt
Riina Kütt on Koolituskeskus Tungal asutaja, juhatuse liige ja koolitaja. Täiskasvanute koolitajana on Riina tegutsenud 1999. aastast. Tal on andragoogika magistri kraad ja täiskasvanute koolitajate kutse 7. tase. Riina kogemus põhineb pikaajalisele koolituse, hariduse ja arenduse valdkonnas töötamisele avalikus sektoris riigikaitsevaldkonnas. 2016. aasta sügisest tegutseb ta Euroopa Täiskasvanuhariduse saadikuna olles valdkonna kvaliteedi arengu ja kättesaadavuse üheks eestkõnelejaks Eestis.
Kaido Vestberg
Kaido Vestberg on ettevõtete ja organisastioonide juhtide ja müügiinimeste koolitamise ja nõustamisega järjepidevalt tegelenud üle 30 aasta. Ta on rahvusvahelise koolitus-konsultatsioonifirma Mercuri International Eesti haru juhtiv partner, Eesti Koolitus- ja Konsultatsioonifirmade Liidu juhatuse liige, EPALE (Electronic Platform for Adult Learning in Europe) saadik, täiskasvanute koolitaja kutsekomisjoni liige. Hariduselt on ta Tartu Ülikooli teadusmagister majandusküberneetika erialal.
Margo Loor
Margo alustas teekonda Eesti Väitlusseltsis 1994. aastal võistlusväitlejana, et omandada esinemisjulgus, avaliku esinemise tehnikad, mõtete selge ja täpse väljendamise oskus, ajajuhtimise suutlikkus ja kiire analüütiline mõtlemine.1998. aastast on ta erinevatel aegadel töötanud õpetajana mitmes koolis, lektorina Tallinna Ülikoolis ja täiskasvanukoolitajana SpeakSmartis ning Äripäeva Akadeemias.