TERITA kampaania sõnumid

Kampaania põhisõnumiks on "Lõpetad ära, hakkad elama!". Lõpetatud haridus annab võimaluse paremaks eluks. Kampaania keskmeks on müütide murdmine. Kampaania pakub 10 erinevat võimalust, kuidas lõpetatud haridus loob uusi võimalusi edukamaks eluteeks.

Tule, lõpeta ära ja teed karjääri!

Soovid olla tööturul konkurentsivõimelisem, õppida edasi kutseõppes või kõrgkoolis? Tule lõpeta oma poolelijäänud põhikool või gümnaasium ning sulle avanevad uued uksed.

Täiskasvanute gümnaasiumis on väga head õpetajad, kes õpetavad nii, et sa saad hakkama. Õppimine täiskasvanute gümnaasiumis on paindlik ja tasuta.

Tule, lõpeta ära ja teed karjääri!

Tule, lõpeta ja suurendad oma sissetulekut!

Kui kõhkled, kas alustada uuesti kooliteed juba sel nädalal, on veel üks hea põhjus, miks tagasi kooli tulla. Iga järgnev haridustase suurendab sissetulekut ja töökogemus annab veel palgalisa. Seega on õppida ja töökogemusi omandada kasulik.

Paindliku õppimisvõimalusena töö ja pere kõrvalt on paljudel koolidel olemas e-õpe, mis võimaldab õppida siis, kui sulle sobib, ja koolis kohal käimist on vähem.

Tule, lõpeta ja suurendad oma sissetulekut!

Lõpeta ära ja hakka elama!

Täna algab kool, kuid veel jõuad tulla ja alustada uut elu. Vali sisseastumiseks sobiv kool meie koolide kaardilt ja võta kaasa viimane klassitunnistus (põhikoolis) või põhikooli lõputunnistus (gümnaasiumis) ning väljavõte õpilasraamatust (saad oma eelmisest koolist). Kui kõhkled, millises klassis peaksid jätkama, pöördu julgelt kooli poole, kus sulle kindlasti sobiv lahendus leitakse.

Õppimine täiskasvanute gümnaasiumis on tasuta ja paindlik, st võimalik on kaugõpe, e-õpe jne.

Lõpeta ära ja hakka elama!

Lõpetad ära, avardad silmaringi!

Praegu on parim aeg hakata mõtlema koolitee jätkamise peale. Lõpetatud haridus avab uusi uksi. Kas oled vahel mõelnud, mis oleks, kui kihutaks välismaale ja vaataks, kuidas seal elu on? Lõpetatud haridus annab võimaluse minna välismaale edasi õppima või ka lihtsalt laia maailma rändama.

Milline kool on sulle kõige lähem, saad teada koolide kaardilt www.andras.ee/ul/TERITA_kaart_2016.pdf.

Lõpetad ära, avardad silmaringi!

 

Tule, lõpeta ja usud endasse!

Igal aastal lõpetavad täiskasvanute gümnaasiumi inimesed, kes vaatavad tulevikku tunduvalt julgema pilguga kui varem – mitte ainult diplomi pärast, mis neil peos on. Ka selle pärast, et nad usuvad nüüd iseendasse palju rohkem. Lõpetajad hakkavad ennast rohkem hindama, sest näevad, et suudavad midagi ära teha.

Õppimine täiskasvanute gümnaasiumis on paindlik ja tasuta. Tule, lõpeta ja usud endasse!

Tule, lõpeta ära ja saad targaks!

Kas teadsid, et sinivaala süda lööb vaid kuni kümme korda minutis? Või et päev Veenusel on umbes 117 Maa päeva pikk?

Koolist saad uusi teadmisi, laiendad silmaringi ja õpid ümbritsevat analüüsima. Kui sul on põhikool või gümnaasium pooleli, on just nüüd paras aeg hakata mõtlema õpingute jätkamise peale. Koolid ootavad avaldusi juba praegu, aga aega otsustada on septembrini.

Tule, lõpeta ära ja saad targaks!

Tule, lõpeta ära ja ole eeskujuks!

Milline eeskuju sa oma lapsele tahad olla? Õppimine teeb sinust parema lapsevanema. Laiendad silmaringi, õpid ümbritsevat analüüsima ja oled enesekindlam ning õnnelikum.

Täiskasvanute gümnaasiumis on väga head õpetajad, kes õpetavad nii, et sa saad hakkama. Õppimine täiskasvanute gümnaasiumis on paindlik ja tasuta.

Tule, lõpeta ära ja ole eeskujuks!

Kas sina tead, et ...

• täiskasvanute gümnaasium on nagu iga teine põhikool või gümnaasium, nendes õppimine on tasuta.
• täiskasvanute gümnaasiumides on tavakooliga võrreldes suurem osakaal iseseisval õppimisel – tunde on nädalas palju vähem (15–24) kui tavakoolis.
• täiskasvanute gümnaasiumid pakuvad kaugõppe ja e-õppe võimalusi? Mõlema puhul peab küll ka koolis käima, kuid üsna harva, korra või paar kuus.
• täiskasvanute gümnaasiumis on väga head õpetajad, kes õpetavad nii, et sa saad hakkama.
• täiskasvanute gümnaasiumi õppuril on õigus saada töölt kuni neli nädalat õppepuhkust õppeaasta jooksul.
• täiskasvanute gümnaasiumis õppijale on tagatud riiklik ravikindlustus ehk haigekassa.
• täiskasvanud õppija õigusi õppepuhkusele ja ravikindlustusele reguleerib täiskasvanute koolituse seadus
.

 

Haridus pole ainus, mida õppijad täiskasvanute gümnaasiumist saavad. Kui õpilased kooli tulevad, on nad tihti suletud, mornid ja kooli suhtes eelarvamustega, aga juba paari kuuga õppijate suhtumine muutub ja nad ütlevad, et nad käivad mõnuga, kasvõi juba seltskonna pärast.

Koolist leiad uued sõbrad, saad juurde enesekindlust ja kool võib sind kokku viia ka õige kaaslasega.