Avaüritus Võru Kultuurimajas Kannel

 

XI täiskasvanud õppija nädala pidulik avamine toimus 10. oktoobril Võru Kultuurimajas Kannel. Saalitäit rahvast tervitas Setu leelokoor Helmekaala ning avasõnad ütlesid Haridus- ja Teadusministeeriumi täiskasvanuhariduse talituse juhataja Terje Haidak ja ETKA Andras juhatuse esimees Ene Käpp.

Tervitusega esines Võru maavanem Ülo Tulik ning Soome Täiskasvanuhariduse Assotsiatsiooni peasekretär Eeva-Inkeri Sirelius andis edasi head soovid meie põhjanaabritelt. Tervituskõnet võib lugeda SIIT

Euroopa Komisjoni juhtlause „Kultuuridevaheline dialoog” oli ühtlasi ka 2008. aasta TÕN-i teema ning ettekandega „Õppimine kui kultuuri dialoog” valgustas avaüritusele kogunenud inimesi Eesti Kunstiakadeemia professor David Vseviov.


Aasta tunnustatud 2008

Avaürituse kõige pidulikumas osas tunnustati aasta õppijat, Raplamaalt pärit Ingrid Savi. Aasta koolitaja tiitel läks Läänemaale Marju Heldemale. Koolitussõbralikumaks organisatsiooniks tunnistati AS Selver ning omavalitsuseks Vinni vald Lääne-Virumaal.

Loe lähemalt 2008 aasta tunnustatutest SIIT

Lisaks traditsioonilistele kategooriatele anti 2008. aastal välja auhind „Õpime mõnuga”. Selle sai Võrumaalt pärit mööblitööstur Allar Toomik, kes õppis selgeks lõõtspillimängu. Tiitliga „Õppida pole kunagi hilja” pärjati Viljandimaalt pärit Enno Kell, kes on pensionieas õppinud kasutama arvutit ja pannud kirja oma eluloo.

Parksepa Keskkooli õpetajad olid Fr. R. Kreutzwaldi „Kilplaste” ainetel valmistanud ette lavakava „Elu Võrumaal”, mis kultuurimaja lavalaudadel ette kanti. Päevakohase sketši elust Eestimaal esitasid kohalikud kuulsused Tilde ja Roosi. Laulul lasid kõlada segakoor Hilaro ja meesteansambel Hauka Vägevad. Pärast pidulikku osa sai fuajees osa võtta Setu Käsitüü Kogo töötoast ja õppida viltimist. Kõikidest maakondadest oli avaüritusele kokku tulnud ligikaudu 350 inimest ning kohvilaua juures oli aega mõttekaaslastega juttu ajada ja eelseisvate ettevõtmiste üle arutleda.

Vaata avaürituse pilte SIIT