Virtuaalne ülikool lisab täiendavaid võimalusi

 


    Foto: Rene Suurkaev

Tallinna ülikool (TLÜ) on teinud kõigile huvilistele interneti keskkonnas kättesaadavaks avalike loengute salvestised, vestlused õppejõudude ja ülikooli külalistega, seminaride, suvekoolide, konverentside materjalid jm huvitavat. See kõik koondub uue algatuse – virtuaalse ülikooli alla.

 TLÜ rektor ja virtuaalse ülikooli projekti üks algatajaid, professor Rein Raud usub, et virtuaalne ülikool avardab akadeemilise keskkonna tavapäraseid piire.

„Usun, et mõtted, mida ülikooli seinte vahel mõeldakse, võiksid pakkuda huvi ka ühiskonnale laiemalt ning aidata igal ärksa mõistusega inimesel – vanusest ja tegevusalast hoolimata – kaasaja maailma ja mineviku probleemide üle edasi arutleda,” ütles Raud. Virtuaalne ülikool tähendab suuremat ligipääsu ülikoolis toimuvale, kuid selle eesmärk ei ole auditoorse töö asendamine, vaid täiendamine ja intensiivistamine. Virtuaalse ülikooli materjale saab vaadata veebilehel virtuaal.tlu.ee. Keskkond toetub Toru tehnoloogiale, virtuaalse ülikooli videod paiknevad Toru videosaidis ning on leitavad ka Toru otsingute kaudu.

Vaata: http://tlu.toru.ee/     http://virtuaal.tlu.ee