Aasta õppija tiitel läks Ida-Virumaale

 

Kes on juhtunud kuulama Kirderanniku koori või vaatama näiteks saadet „Õhtusöök viiele”, see ilmselt teab meest nimega Ralf Burk (54). Kirde-eestlased tunnevad teda päris kindlasti, kui mitte isiklikult, siis kohaliku ajakirjanduse kaudu ikka.

Kevadel valiti härra Burk Jõhvi sotsiaalmaja juhatajaks. Üsna pea järgnes valimine Ida-Virumaa aasta õppijaks, i-le pani täpi vabariigi aasta õppija tiitel oktoobris, täiskasvanud õppija nädalal. 

„Sotsiaalvaldkond on minu elus uus asi ja mul tuleb nüüd palju õppida, aga kuna mul on lähedased, kes elu keerdkäikudes õla alla panevad, siis tuleb ikka edasi minna. Vanajumalgi pidavat aitama seda, kes ennast ise aitab,” on Ralf Burk öelnud. Ta on õppinud majandust, kindlustusmaakleri tööd, inglise keelt, projekti kirjutamist ja hindamist – ikka vastavalt sellele, mida elu nõuab. Pidevat õppimist nõuab tema sõnul seegi, kui tahad olla ühiskondlikult aktiivne – ja härra Ralf seda kahtlemata on. Ta laulab kooris, kokkab, käib jahil, hindab Kirderanniku koostöökogus Leaderi projekte ja jõuab veel nii mõndagi. Ta on loonud ka uue mittetulundusühingu, mille kaudu kavatseb hakata oma kokandus- ja jahindusteadmisi vahendama.

Ralf Burk: „Erialalt olen tehnik-mehaanik, sõjaväes sain ehitusmehe töökogemused. Hiljem, kui asusin juhtima ERGO kindlustuse Ida-Virumaa osakonda, osutusid teadmised mehhaniseerimisest, ehitusest ja juhtimisest vajalikuks. Kui kindlustusfirma tegevus ümber korraldati ja regioonide juhatajad koondati, tegime endise kolleegiga uue kindlustusvahendusettevõtte, millel on nüüdseks Eestis üheksa kontorit, kus töötab üle 30 inimese.”

Härra Burk on üks neid inimesi, kes on alati kõikjale oodatud, sest tema huumorist ja positiivsest eluhoiakust saavad kaaslased tubli energiasüsti, ütlevad iseloomustuseks need, kes esitasid ta aasta õppija tiitli kandidaadiks. Ise ta ütleb, et lüüasaamise puhul püssi põõsasse juba ei viska. Tema soovitus eestimaalastele kõlab nii: „Kui tahad tööturul, eraelus ja ühiskondlikult edukas ja läbilöögivõimeline olla, siis pead hoidma ennast heas vormis. Peab ennast motiveerima, et mitte elu hammasrataste vahele jääda. Selleks mina õpingi!”

Agne Narusk

Jahimees Burki firmaroog: Karukäpasupp
250 g karuliha, 250 g metssealiha, 250 g põdraliha. Õli ja võid. 5 valget sibulat, 4 küüslauguküünt, 5 punast-kollast paprikat (väikesed tükid), 1 sl köömneid, 2 loorberilehte, 1 purk purustatud tomateid ja 4 sl tomatipüreed, 2 puljongikuubikut, eri pipraid ja soola, 2 l vett, 4–8 kartulit, lehtpeterselli, 2 tl sidrunimahla.

Supp ise koosneb paljudest koostisosadest, aga on tegelikult väga lihtne. Pane kartulid keema. Kui kartulid on keenud, keeda valmis puljong, lisa sinna kartulid, purustatud küüslauk, pannil kergelt hautatud sibul, lihakonservid ja keeda segu kiirel tulel 2–3 minutit. Siis lisa tomatid ja tomatipüree ning maitsesta sidruni, peterselli, köömnete ja pipraga.

Selle retsepti järgi valmistas Ralf Burk veebruaris saates „Õhtusöök viiele” teise eelroa. 
Allikas: TV3 koduleht