Vahetusõpilane kirjutas oma kogemustest raamatu

 

Noor autor Liisi Lõo tutvustas oktoobri lõpus oma raamatut „Minu Tšiili. Vahetusõpilase rõõmud ja rumalused”, milles räägib tol hetkel vaid 16-aastase tüdruku õpilasvahetuse kogemusest kaugel Lõuna-Ameerikas.

 

Liisi sattus aastaks Tšiili elama ja õppima rahvusvahelise mittetulundusühingu YFU (Youth for Understanding) kaudu, kes on Eestis tegelenud ülemaailmse õpilas- vahetusega juba 20 aastat.

„Liisi raamat ei ole pelgalt Tšiili reisiraamat, vaid peaks olema huvitav lugemine noortele, kes plaanivad ise välismaale õppima minekut, ning ka nende vanemate- le, kel on kindlasti palju küsimusi õpilasvahetuse kohta. Liisi on hea lugude jutustaja ning raamatudialoogid loovad vaheda pildi särtsakast Ladina- Ameerika elust ja inimestest,” ütles raamatu kirjastaja Kairit Lillepärg.

 

YFU Eesti MTÜ tegevdirektori Oliver Kontrami sõnul noorte huvi välismaa-võimaluste vastu aina kasvab ning on hea, et raamat toob esile ka võimalikud raskused ja eneseületuskohad. „Välismaal ei oota meid ainult pudrumäed ning kõike ei tehta ette ja taha ära. Ise tuleb olla aktiivne, et leida endale uued sõbrad,” kommenteeris ta Liisi Lõo ettevõtmist.

„Minu Tšiili” andis välja kirjastus Petrone Print.

Agne Narusk