EsilehtKaitseressursside Amet, Tallinn

Kaitseressursside Amet, Tallinn

Koolitus pole lihtsalt tore üritus, vaid peab kasuks tulema

                                                                           

Kaitseressursside Amet osutab personaliteenuseid kaitseministeeriumi valitsemisala asutustele, kuid ei ole unustanud ka enda töötajate arengu toetamist. Põhjalikult analüüsitakse, mida maksumaksja raha eest endale lubada, ja leitakse efektiivseimad koolitusvõimalused.
„Oleme ennast positsioneerinud ja mõtestanud õppiva organisatsioonina,“ ütleb Kaitseressursside Ameti inimvara osakonna juhataja Sigrid Sinnep. Kord kuus toimuvad asutuse koosolekud, mille üks oluline osa on ka õpiamps. Umbes 15 minutit koosoleku lõpust kulutatakse ühe praktilise oskuse õpetamiseks. Samuti on kord kuus inimvara inspiratsioonipäev. Töötajateni tuuakse inspireerivad eksperdid erinevatest valdkondadest ja keskendutakse just inimvaraga seotud teemadele. Õppimisvõimalusi leitakse ka kaitseministeeriumi valitsemisala koolitustelt, mida pakub näiteks Kaitseväe Akadeemia. Sinnepi sõnul on juurutamisel ka sisekoolitussüsteem, millega pakutakse töötajatele osalemist asutuse enda läbiviidavatel koolitustel (seadusemuudatused, arvutikoolitused jms).Töötajaid innustatakse õppima ka õpetamisvõimalust pakkudes. Sinnep toob näite värbamistiimist, kus kõik liikmed teevad paariskoolitusi kogu tiimile. „Julgustamaks inimesi enda teadmisi ja kogemusi jagama, töötame praegu välja sisekoolitajate arenguprogrammi, mis arendaks osalejate enesejuhtimis- ja koolitajaoskusi,“ räägib Sinnep.
Sinnepi kinnitusel on enesetäiendamise juures oluline ka kuluefektiivsus. „Me ei käi koolitustel kui lihtsalt üritustel, vaid selgitame esmalt välja, kas inimesel on tegelikult ka koolitust vaja või vajab ta hoopis mingit muud toetust – põhiküsimus on, millist probleemi me lahendame,“ selgitab ta. Kui nähakse, et mõnda koolitust on vaja rohkem kui ühele inimesele, siis uuritakse võimalust koolitus sisse osta, sest kokkuvõttes on selline lähenemine soodsam.

Miks loote organisatsioonis õppijasõbralikku töökeskkonda?
Sigrid Sinnep, Kaitseressursside Ameti inimvara osakonna juhataja: Õppijasõbraliku töökeskkonna tagamine on meie jaoks tähtis. Kui oleme kursis enda valdkonna arengute ja parimate praktikatega, saame neid teadmisi kasutada efektiivsete uute lahenduste väljatöötamiseks. Organisatsioonina on meil vastutus luua mitmekülgsed võimalused õppimiseks ja arenemiseks, kuid samas juurutada ka arusaama, et iseenda arengu eest vastutab igaüks ise. Huvi ja valmisolekut ennast täiendada vaatame juba uue inimese värbamisel.

Millist kasu on toonud töötajate õppimise soosimine?
Meie inimestele meeldib õppida – majasiseste õpiampsude ja inspiratsioonitundide osalemisprotsent on üsna kõrge. Oleme juurutanud innovaatilisi lahendusi ning korrastanud enda teenuste portfelli, muutes protsesse oluliselt lihtsamaks ja efektiivsemaks. Meie inimeste mõtteviisi illustreerib näide, kui töötaja toob välja enda koolitusvajadusena ajajuhtimise oskuse ning pakub ise välja, et teeb selle teema endale selgeks ja seejärel viib läbi koolituse kõigile. See näitab selgelt, et oskame üha targemalt ja säästlikumalt kasutada organisatsiooni ressursse.

Loo autor: Tanel Raig