EsilehtKaitseliidu Alutaguse Malev, Ida-Virumaa

Kaitseliidu Alutaguse Malev, Ida-Virumaa

Kümned tuhanded õpivad Kaitseliidu abiga

                                                    

Kaitseliidu õppijasõbralikus on unikaalne. Neil on üle 16 000 liikme ja kõiki tuleb järjepidevalt koolitada.
„Meie töötajad peavad ennast pidevalt koolitama nii erialaselt kui ka juhtimises,“ ütleb Kaitseliidu Alutaguse maleva naiskodukaitse instruktor Elle Vinni. Kaitseliidus toimub sõjaväeline ja mittesõjaväeline väljaõpe. Esimeses omandatakse kaitseväe nõuetele vastavaid oskusi, mida on vaja teenistuskohustuste täitmiseks. Mittesõjaväeline õpe toetab elanike turvalisuse ja turvatunde suurendamist.
Major Erkki Karuks ütlebki, et Kaitseliidu liikmed on nii palgalised kui ka vabatahtlikud. Mõlemal on võimalus end täiendada Kaitseliidu koolis ja saada sõjalist väljaõpet kaitseväes. Samuti osaletakse tsiviilsektori kursustel.
Asi on aga veelgi keerulisem. Täiendõpet ei tule korraldada mitte ainult oma tuhandetele liikmetele, vaid kaitseliitlaste korraldada on ka avalikkusele suunatud väljaõpe, mis keskendub iseseisvalt hakkamasaamisele kriisiolukordades. „Meil on vabatahtlikud koolitajad koolitanud ennast ise koolitajaks,“ räägib major Karuks, kuidas hakkama saada nii suure koolitusvajadusega. Vabatahtlikud läbivad kõigepealt baasõppe kursused ja seejärel erialakursuse, näiteks igapäevaturvalisuse alal. Edasi õpivad nad koolitaja/instruktori algkursusel ja neist saavad igapäevaturvalisuse koolitajad, kes annavad oma teadmisi ja oskusi edasi nii Kaitseliidu enda liikmetele kui ka elanikkonnale.„Ükski organisatsioon ei koolita nii süsteemselt ja laialt oma vabatahtlikke kui meie,“ ütleb Vinni. See on ka üks põhjus, miks ta esitas Kaitseliidu Alutaguse maleva aasta õppijasõbraliku tööandja kandidaadiks.

Miks loote organisatsioonis õppijasõbralikku töökeskkonda?
Erkki Karuks, Kaitseliidu Alutaguse malev, major: Kui organisatsioon on sõbralik oma liikmete suhtes, siis on liikmed sõbralikud oma organisatsiooni suhtes.

Millist kasu on toonud töötajate õppimise soosimine?
Õppimise soosimine annab meile teadmiste ja oskustega liikmed, kes omakorda annavad oma teadmised ja oskused edasi teistele liikmetele. Palgalistel on võimalik ennast koolitades ka ametiredelil tõusta. Isiklikult endale vajalike koolitusi võimaldatakse läbida töö kõrvalt, sest see teeb töötaja õnnelikuks ja õnnelik töötaja on lojaalne.

Loo autor: Tanel Raig