EsilehtFoxway OÜ, Tartumaa

Foxway OÜ, Tartumaa

Kogenud töötajad õpetavad kolleege

                                                                                 

Foxways öeldakse, et nad on veel noor organisatsioon ning kiire kasvu tõttu ei pruugi neil kõik süsteemid ja protsessid olla detailideni paigas. Kuid nad on suurepärased kohanejad ja valmis ise vajaduse korral kiirelt reageerima.
Ettevõttes soodustatakse majasisest karjääriredelil liikumist. Kuna tehnoloogia ringmajandust edendava Foxway valdkond on üsna spetsiifiline, ei olegi uuele ametikohale liikunud töötajale võimalik leida koolitajat väljastpoolt maja. Koolitused tuleb teha enda jõududega. Teadmisi annavad edasi kogenud töötajad.Majasisene teadmiste vahetamine ongi Foxways tähelepanu all. Kord aastas toimub ettevõtte töötajatele töövarju päev. See annab võimaluse vaadelda kolleege ja nende tööd ka teistes osakondades. Grupi tasandil toimuvad „Share & Care“ sessioonid. Seal jagatakse kogemusi teemadel, mis kõnetavad laiemat hulka kolleege. Teadmisi antakse ka ümarlaua formaadis, kus töötajad arutavad murekohti ja lahendusi sarnaste ametite töötajatega.
Töötajaid toetatakse uut erialast infot ka ise uurima, õppima ja avastama. Seda saavad nad teha tööajast. Võimalik on osaleda erialastel majavälistel koolitustel, seminaridel ja veebikoolitustel. Foxway personalipartner Maige Hämäläinen tõstab tähelepanuväärsemate enesetäiendamise võimalustena esile just juhtidele pakutavaid tipptasemel koolitusi ja brändisaadikute grupi käivitamist koos brändivaldkonna koolitajaga.

Miks loote organisatsioonis õppijasõbralikku töökeskkonda?
Maige Hämäläinen, Foxway personalipartner: Keeruline on leida väljastpoolt maja inimest, kes tunneks meil vajaminevaid teadmisi nii põhjalikult kui meie enda töötajad. Seetõttu on loogiline pakkuda õppimisvõimalusi majasiseselt, kasutades selleks võimalikult palju kogenud töötajate oskusteavet. Kogenud töötajatele proovime pakkuda enesetäiendamise võimalusi näiteks juhtimise, motiveerimise või mõne süsteemi põhjalikuma tundmaõppimisega, et ka neil oleks põnev.Meil on ka palju noori, kellele oleme esimene töökoht. Kui suudame neid motiveerida ning tekitada huvi rohkem teada saada ja õppida, siis on ka see põhjus, miks luua õppijasõbralikku töökeskkonda.

Millist kasu on toonud töötajate õppimise soosimine?
Pakume palju võimalusi kandideerida sisemistel konkurssidel. Kui inimene asub uuele ametikohale, tahab ta end täiendada. Näiteks tootmisest liigub töötaja finantsosakonda, sest tunneb suurt huvi numbrite vastu ja on valdkonnaga varasemast mingil määral tuttav. Uues rollis läheb ta end täiendama ja õppima ning tööandjana toetame seda.
Praktika kaudu oleme töötajaid leidnud uude ametisse. Näiteks on töötaja ametis x, kuid õpib erialal y ja soovib meie majas teha erialast praktikat. Hiljem ongi tal võimalus liikuda maja sees uuele erialasele tööle.

Loo autor: Tanel Raig