XII täiskasvanuhariduse foorum

 

17. oktoobril 2008 toimus hotellis Euroopa XII täiskasvanuhariduse foorum „Täiskasvanuharidus saja-aastases Eestis”. Foorumil vaagiti täiskasvanuhariduse hetkeolukorda ning arutleti selle üle, milliseid muutusi vajab ühiskond uuenduslikuks mõtlemiseks. Foorumit modereeris Keit Kasemets Riigikantseleist.

 

Foorumi peaettekande võrgustikust kui võtmeküsimusest täiskasvanuhariduses tegi Tuomo Kuosa Soome Tulevikuuringute Instituudist, ettekandega Alive network model as the fortcoming paradigm of adult eduvation (vajutades ettekande pealkirjale see avaneb).

 

 

 

 

Arutlusringis „Mõtteid ja ideid rännakuks Eesti sajandale sünnipäevale” osalesid Erik Terk Eesti Tulevikuuuringute Instituudist, Urmas Varblane Tartu Ülikooli majandusteadus-konnast, Aksel Ers Narva Elektrijaamadest ning Ainar Ruussaar uudisteagentuurist BNS.  

 

 

 

Erik Terk (vajutades ettekande pealkirjale see avaneb) Teekond edukasse tulevikku, milliseid väljakutseid peaksid Eesti ja eestimaallased vastu võtma?

Urmas Varblane (vajutades ettekande pealkirjale see avaneb) Struktuuri muutused majanduses - missuguseid töötajaid vajab Eesti tulevikus

 

Pärastlõunase osa juhatas sisse haridus- ja teadusminister Tõnis Lukase ettekanne „Õppimine on uks uute võimaluste maailma”.

Edukuse võti on julgus uuenduslikult mõelda ja muudatusi ellu viia. Oma julgeid mõtteid ja kogemusi jagasid kodanikualgatuse „Teeme ära!” eestvedaja Rainer Nõlvak, külaliikumise Kodukant projektijuht Hele-Mall Kink ning sihtasutuse Vaata Maailma juhataja Alar Ehandi.

 

 

Hele-Mall Kink (vajutades ettekande pealkirjale see avaneb) Uuenduslik mõtlemine külades - ettevõtlikkus andis kindlustunde

Alar Ehandi (vajutades ettekande pealkirjale see avaneb) "Vaata Maailma" kogemuste tutvustamine 
               
Sisukad ettekanded, asjatundlik arutelu ja initsiaatorite praktilised kogemused andsid 112 osalejale edaspidiseks palju mõtlemisainet.