Ülle Leesmaa, Järvamaa

 

Elukogemusega aitab raskes olukorras inimesed taas jalule


                              

Järvamaa aasta õppija Ülle Leesmaa (49) oli viis aastat tagasi olukorras, kus tal ei olnud kodu, tööd ja ka mitte tervist ega elujõudu, et olukorda muuta. Ta ütleb, et alles oli siiski kõige suurem väärtus – inimesed, kellele igas olukorras toetuda: perekond, sugulased, sõbrad. Aastaid kahtles ta, kas julgeb selle sammu ette võtta, kuid asus viimaks siiski õppima kogemusnõustajaks ja terapeudiks Tallinna Kogemusnõustajate Koolis. Praeguseks on Ülle kursused läbinud ja alustanud inimeste nõustamisega. „Ma kindlasti ei sooviks olla täna seal, kus olin viis aastat tagasi. Kuid läbielatu on teinud mind tugevaks ja andnud tohutu elukogemuse,“ räägib Ülle. „Soovin olla toeks ja abiks inimestele, kes on sattunud sarnastesse olukordadesse, ning aidata neil leida jõudu ja motivatsiooni eluraskustega toimetulemiseks. Kõik on võimalik, ma ise olen suurepärane näide,“ lubab ta.

Miks te õpite?
Õppimine on minu jaoks olnud iseenesestmõistetav ja elu loomulik osa. Õppimine aitab ellu viia unistusi. Olen teinud tööalaselt  väga suure muutuse – 20 aastat töötasin juhina, nüüd olen ise enda tööandja nõustaja ja terapeudina. Unistasin sellest juba ammu, kuid polnud julgust nii suurt muutust ette võtta. Esialgu polnud ka julgust asuda õppima kogemusnõustajaks ja terapeudiks. Lükkasin mitu aastat seda mõtet edasi, kuid siis võtsin julguse kokku ja otsustasin proovida. Õppimine andis julguse, enesekindluse ning unistuste töö. Õppimine on andnud mulle palju teadmisi ja oskusi ning see omakorda annab kindlustunde elus toimetulemiseks – ma ei karda uusi katsumusi, mida elu meile kahjuks või õnneks ikka toob.

Milliseid muutusi on õppimine teie ellu toonud?
Õppimine on minu ellu toonud väga suured muutused. Tulin ära palgatöölt, mul on enda ettevõte, planeerin ise enda aega ja tegemisi, olen vaba ja sõltumatu. Olen muutunud palju enesekindlamaks. Naudin õppimist, uute teadmiste omandamist. Mida rohkem õpin, seda rohkem soovin uusi teadmisi saada.  Plaanin kindlasti õpinguid jätkata. Kuigi saan peagi 50-aastaseks, ei ole välistatud, et leian ennast veel ka kõrgkoolis õppimas. Mulle lihtsalt meeldib õppida!