Ülle Laas, Järvamaa

 

Asus õppima, et parandada tööandja personalijuhtimist


                                             

Paide Muusika- ja Teatrimaja korraldusjuht Ülle Laas (49) asus Tallinna Tehnikaülikooli personalijuhtimise magistrantuuri õppima, et viia oma organisatsioonis personalijuhtimine uuele tasemele.Ülle ütleb, et on kogu täiskasvanuea järjepidevalt õppinud ja tegelenud hobidega. „See on elustiil ja annab mulle positiivset energiat,“ väidab ta. Vaid koroonaaeg tegi õpingutesse pausi, kuid isegi siis leidis Ülle keeleõppe äpi, et täiendada oma keeleoskust. 2022. aastal võttis Ülle õppimises veelgi suuremad eesmärgid. Ta otsustas magistriõpingute kasuks. Valik oli väga teadlik, sest tööelu vajas teadmisi personalijuhtimisest.
Ülle ütleb, et tema tähelepanu on koondunud targale ja hästi korraldatud personalijuhtimisele, sest see mõjutab tööelu kvaliteeti ja asutuse tulemuslikkust. Personalijuhtimisest sõltub olulisel määral ka töötajate igapäevaelu, meeleolu ja tervis. „Otsustasin õppima minna, sest olen kogenud vajakajäämisi selles valdkonnas,“ nendib Ülle. Ta usub, et Paide Muusika- ja Teatrimajas personalitöö uuele tasemele viimine võikski olla tema uus karjäär.

Mida õppimine Teie elus muutis?
Õppimine magistrantuuris täiskohaga töö kõrvalt on muutnud mu elu oluliselt – vaba aeg kulub õppimisele ja koolitöödele. Loobusin rühmatreeningutes ja naiskooris osalemisest, sest selleks ei ole magistriõpingute ajal aega. Kuigi töötan kultuuriasutuses, napib aega ka kultuuriüritustel osalemiseks, teatrietenduste ja kontsertide külastamiseks. Paratamatult tuleb tööpäeva lõppedes minna ruttu koju koolitööd tegema. Lohutan end sellega, et õpingud kestavad vaid kaks aastat ja seejärel leian jälle aega oma hobide ja huvide jaoks. Muutuseid loovad ka uued teadmised, tutvused ja kogemused. 

Kas olete tänu õpingutele leidnud uue karjäärisuuna või hobi?
Kuna Paide Muusika- ja Teatrimajas on personalijuhtimise kompetentsid väga kesised, näen suuri väljakutseid oma praeguses töökohas. Asutuse edukaks toimimiseks on vaja strateegilist personalijuhtimist, see võiks olla minu karjäärisuund.

Loo autor: Tanel Raig