Siiri Viil, Raplamaa

 

Õppimine tõi kordades väiksema tasuga, kuid suurema tähendusega töö


                          

Juhuslikult kuuldud lause tekitas Siiri Viilis (46) huvi uue eriala vastu ja viis ta uhkest büroost kõrge palgaga ametikohalt kordades väiksema töötasuga sotsiaalvaldkonda. Kuid just see oli teema, mis teda kõnetas.
Siiri arutleb, et elu on teda õppimiste juurde ise suunanud ning näidanud uusi erialasid ja võimalusi. Ta oli varem õppinud Tallinna Tehnikaülikoolis majandust ja teinud samas ülikoolis ka avaliku halduse magistrikraadi. Järgmise eriala õpingutele suunas juhus – kellegi juhuslikult öeldud lause, mis tekitas eriala vastu huvi. „Nii see pall veerema hakkas. Kui uus teema kõnetab ja tunnen, et see annaks mulle midagi uut, tooks ellu värskust ja uusi võimalusi, siis sukeldun sellesse,“ kinnitab Siiri. 2017. aastal asus ta õppima Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiasse muusikaterapeudina. Selle lõpetamise järel astus ta Tallinna Ülikooli loovteraapiate magistrantuuri ning läbis hulga teraapiaalaseid täienduskoolitusi.
Öeldakse, et Siiri süda on valla inimeste aitamisele. Ta on näinud pidevalt vajadust vaimse tervise teenuste järele, seetõttu asutas ta ülikoolist ja koolitustelt saadud teadmistega mittetulundusühingu Ojaveere Teraapiakeskus. Nüüdseks on Raplas alustanud teraapiakeskus laienenud ka Tallinnasse ja Paidesse, aidates inimesi vaimse tervise taastamisel.Lisaks enda koolitamisele motiveerib Siiri ka teisi õppima ja ennast arendama. „Õppimise kaudu muutub inimese maailmapilt, mõistmine elust ja ümbritsevast, sellest, mis on oluline ja tähtis,“ avaldab ta oma tõekspidamise.

Mida õppimine Teie elus muutis?
Õppimine on olnud minu kaaslane kogu elu ja muutnud seeläbi järjepidevalt ka minu elu. Õppimise tulemusel on avanenud tööalaselt uued võimalused ja muutunud on isiklik elu. Usun, et õppimine on minu jaoks ka viis püsida noorena – kui aju on aktiivselt töös ning mul on iga päev vaja oma aega planeerida, lugeda ja kirjutada, siis püsin ka vaimult noor.

Kas olete tänu õpingutele leidnud uue karjäärisuuna või hobi?
Täiesti uue eriala õppima asumine tõi kaasa täieliku karjäärimuutuse. Minu puhul ei muutunud see rahalises mõttes väärtuslikumaks, vaid vastupidi. Töötasin enne uhkes büroos kõrge palgaga, edasi liikusin sotsiaalvaldkonda, kus töötasu on kordades väiksem. Aga võimalus panustada teiste inimeste eludesse, kogeda iga päev, et see, mida ma teen, on oluline nii paljudele inimestele – see on minu jaoks väärtuslikum.

Loo autor: Tanel Raig