Rahatarkuse koolitused avalikkusele, Hiiumaa

 

Rahatarkust Hiiumaale


                                      

Hiiumaal alustas 2022. aasta sügisel tegevust saare esimene investeerimisklubi, et tekitada inimestes huvi oma rahaasjade parema korraldamise ja investeerimise vastu. Klubi tegevust veavad tandemina kaks tegusat naist, Kristina Halla ja Marin Vallikivi.

Kristina Halla on ühtlasi Hiiumaa investeerimisklubi idee autor, kes ise jõudis rahatarkuse teemadeni tänu investor Kristi Saarele. „Hakkasin enda täiendamiseks rahatarkusest rääkivaid raamatuid lugema ja portfelli täiendama. Rahatarkus on ja peaks olema meie kõikide elus väga tähtsal kohal. Õnneks on tänapäeval aina rohkem kohti, kust rahatarkuse kohta uurida ja lugeda. Aga veel parem on neil teemadel koos arutleda ja mõtiskleda, näiteks klubi tegevuse kaudu,“ kirjeldab Halla Hiiumaa investeerimisklubi idee sünnilugu. 
Klubi hea koostööpartner ja rahastaja on Hiiumaa Arenduskeskus, kelle kaasabil on kutsunud Hiiumaale tuntud rahatarkuse jagajad ja investorid, nagu Kristi Saare, Rahakratt, Marko Oolo ja Jaak Roosaare. Lisaks koolitustele on korraldatud ka klubiüritusi ja raamatuklubi kohtumisi: saare eri paikades saadakse kokku ja loetakse ühiselt kokkulepitud kirjandust.  Kristina Halla kinnitab, et rahateemade vastu on suur huvi, sest esinejatega üritustel on suurim osalejate arv olnud pea 60 inimest. „Jätkame kindlasti koolitustega,“ lubab Halla.
Hiiumaa investeerimisklubil on ka Facebooki grupp, kus peaaegu 300 liiget. Marin Vallikivi rõhutab, et Facebooki grupp on oluline just võimalikult paljude inimesteni jõudmiseks. „Avalikel koolitustel osaleb vaid teatud arv inimesi (sõltub ruumist), klubiüritustel tavaliselt veel vähem, kuid suur mõju on Facebooki grupis jagatud infol. Seal toimuvad küsitlused, antakse raamatusoovitusi ja muud sellist, mida inimene saab teha iseseisvalt ja jätkuvalt,“ nendib Vallikivi.

Milline on Hiiumaa investeerimisklubi mõju ja kasu kogukonnale?
Kristina Halla: See on esimest korda, kui Hiiumaa avalikkus saab osa rahatarkuse koolitustest ja loodud on spetsiaalne klubi. Koolitused on üldjuhul väga kallid ja kuna esinejad on populaarsed, siis Hiiumaa elanikul on väga raske nende koolitustele pääseda kuskil mujal Eestis. Klubi on aga toonud võimalused kodusaarele. Klubi tegevuse tulemusena oskavad Hiiumaa inimesed paremini oma rahavoogusid planeerida ja oskavad teha edukaid samme investeerimismaailmas.

Loo autor: Heli Lehtsaar-Karma