Pille Pärs, Ida- Virumaa

 

Libedus sundis otsima uut karjääriteed


                                      

Talvel libedaga kukkumine viis Pille Pärsi (56) avastama uusi valdkondi ja leidma uut karjääri.
Pille jaoks oli tants nii töö kui ka hobi. Ta juhtis oma tantsustuudiot, esines ja õpetas tantsu nii harrastajatele kui ka tulevastele tantsuõpetajatele. Kümne aasta tagusel talvel ta aga libises ja kukkus ning oli jalatrauma tõttu üle poole aasta rivist väljas. Pille mõistis, et mingil ajal tantsija töö lõppeb, kasvõi vanuse tõttu. Äratundmine, kui habras võib olla tantsija ja tantsuõpetaja karjäär, pani Pillet otsima uusi teid.
Eneseotsinguid alustas ta füüsilise ja vaimse enesearengu kursustega. Tänu nendele oskab ta end paremini hoida tasakaalus ja tervena ning olla õnnelik. „Tunnen ära, kui keha annab märku ülekoormusest, oskan võtta aega iseendale ja vajadusel toetada keha enesetervenduse protsessi,“ räägib Pille. Kaugemas tulevikus näeb ta selles ka enda uut võimalikku karjäärisuunda.Teel uue karjääri poole proovis ta erinevaid ameteid, kuni sattus tööle lasteaeda. Sellega algas tema õppimises ja enesetäiendamises uus etapp. „Praegu võin öelda, et olen „kohale jõudnud“ ja töö lasteaias meeldib mulle,“ kinnitab Pille. Tema sõnul pakub see töö iga päev väikesi õppetunde. Läbitud koolitused annavad üha enam kindlustunnet hakkamasaamiseks ja pidev enesetäiendamine tagab eduelamuse ka töös lastega. „Õpitu rakendamisel saan kohe tagasisidet – väikesed särasilmad lustivad uusi mänge proovides ja õppimine on eriti vahva,“ rõõmustab Pille.Ka armastus tantsu vastu ei ole kadunud. Viimastel aastatel on Pille rahvatantsukursustel värskendanud teadmisi Eesti tantsu kohta ja alates eelmisest sügisest alustas ta uuesti tööd ka tantsuõpetajana.

Mida õppimine Teie elus muutis?
Minu jaoks on koolitused tööelu loomulik osa. Uued teadmised pakuvad rõõmu ja edasiliikumise tunnet. Lisaks uutele teadmistele kohtud koolitustel uute inimestega, kellel on sama suund ja huvid, ning leiad mõttekaaslasi. Õppides annad „biokompuutrile“ oma peas pidevalt tegevust ja tänu sellele oled kaua noor. Õppimine on minu jaoks eluviis, mis avardab maailma. 

Kas olete tänu õpingutele leidnud uue karjäärisuuna või hobi?
Õppimine võib anda uue suuna ka juba olemasolevatele teadmistele ja uued uksed elus avanevad.

Loo autor: Tanel Raig