Olga Aništšenko, Võrumaa

 

Hobi muutub õppimisega tuluallikaks


                        

Võrumaa aasta õppija Olga Aništšenko (43) ütleb, et roosikimbuga ei üllata enam kedagi, aga söödavatest komponentidest kujundatud kompositsiooniga võib kinkida unustamatuid emotsioone. Food-floristikat on Olga viimase aasta jooksul mitmesugustel kursustel üha enam tundma õppinud – niivõrd, et hobi on muutumas sissetulekuallikaks.Food-floristika kimpude loomisel kasutatakse puuvilju, aedvilju, maiustusi ja muid söödavaid lisandeid. „Mulle on alati meeldinud teha pereliikmetele ebatavalisi kingitusi ja food-floristika pakkus mulle huvi juba ammu,“ räägib Olga. „Kui tundsin, et kunstilisi teadmisi selles vallas jäi väheks, pöördusin oma ala professionaalide poole. Seda otsust pole ma kunagi kahetsenud!“

Miks te õpite?
Leian, et õppimine on lahutamatu osa inimese arengust. Just haridus ja teadmised aitavad saada sõltumatuks. Uued teadmised toovad alati kaasa uusi avastusi ja tihti ka uusi tutvusi huvitavate inimestega. Õppima peab kogu elu, sest see täiustab ja muudab inimest ning sunnib mugavustsoonist väljudes edasi arenema. Me ei saa kunagi teada kõike, kuid me saame alati teada midagi uut. Just see aitab võita argirutiini, ei luba meil jääda pidama juba saavutatul ja avab aina uusi võimalusi.

Milliseid muutusi on õppimine teie ellu toonud?
Õppimine aitas mul leida iseennast ja enda koha maailmas. See on andnud mulle kindlustunde ja usu oma võimetesse, julguse avada uusi uksi ning astuda enesekindlalt vastu uutele väljakutsetele. Minu soov on eelkõige tunda, et arendan õppimise abil oma isiksust ja iseennast.