Ülle Siska
Võrumaa aasta õppija ÜLLE SISKA (53) jaoks on õppimine enestmõistetavalt elu juurde kuuluv tegevus, mille vajalikkus ei ole kunagi küsimuse all olnud ning mis pole talle kunagi ka raskusi valmistanud. Vastseliina Keskkooli ning Viljandi Kultuurikooli raamatukogunduse erialal lõpetanud praegune Rõuge raamatukogu direktor leiab, et sel erialal on võimatu ilma pideva enesetäiendamiseta vastu pidada. Olles aastaid raamatukogus töötanud, leidis Ülle ühel hetkel, et vaid kultuurikooli haridusest siiski ei piisa ning lõpetas 2014. aastal raamatukogunduse ja infokeskkondade rakenduskõrgharidusõppe Tartu Ülikoolis. Järgnes Tallinna Ülikooli kodulooallikate uurimise koolitus. Tänu Rõuge vallavalitsuse toetusele on ta aastaid osalenud Tartu Ülikooli Suveakadeemia töös. Maakondlikud erialaseminarid kuuluvad raamatukoguhoidja igapäevase enesetäiendamise juurde niikuinii. Kõik õpitu kajastub Ülle igapäevastes tegemistes – ta ei väsi innustamast kolleege teistest raamatukogudest ning jätkab väsimatult tööd lugemistraditsioonide hoidjana ja kodukoha kultuuripärandi uurijana, korraldab sisukaid üritusi raamatukogu lugejatele, esineb ettekannetega maakondlikel erialaseminaridel. Kolleegide sõnutsi on tema aruandedki sisukamad ja põhjalikumad. Hea meelega osutab Ülle koduteenust neile lugejaile, kes raamatukokku tulla ei saa ning teeb ürituste korraldamisel hea meelega koostööd kohaliku kooliga.
Miks Te õpite?
Õppimine annab ju uusi teadmisi! Aastatega on õppimistahe ja motivatsioon aina suurenenud. Kõik uus, mida omandan, toob kasu minu tegevusalal. On meeldiv oma õpitut teistega jagada, olgu see siis üritusi korraldades, lugejatele informatsiooni andes või kolleege innustades. Raamatukogu on ju kogukonna teabekeskus.
Milliseid muutusi on õppimine Teie ellu toonud?
Seoses õppimisega on tunduvalt avardunud minu silmaring. Tõusnud on erialaline kompetentsus. Suudan orienteeruda adekvaatsemalt uutes situatsioonides ja olukordades. Olen endale saanud juurde palju uusi sõpru ja häid tuttavaid. See on rikastanud minu erialast tegevust ja pannud laiemalt vaatama raamatukoguhoidja rollile kogukonnas.