Kodukohvik Johanna OÜ, Valgamaa

 

Väljasõidud loodusesse ja kultuurisündmustele alati koos toidukoolitustega


                                       

Kodukohvikust alguse saanud Valgamaa kohvik Johanna ongi nagu väike pere, kus iga liikme koolitusvajadusele saab läheneda individuaalselt. Samas pannakse rõhku ka ühiskoolitustele, sest see liidab väikest tööperet veelgi enam.Valgas asuva kohviku juhataja Jana Kikkas usub, et töötajate enesetäiendamine annab kohvikule „uue hingamise“ – tekib uusi ideid ja tooteid ning tõuseb teenuste kvaliteet. Väikeses kollektiivis on võimalik leida kõigile vajalik koolitus. Koolitusi ja õpitubasid võimaldatakse vastavalt vahendite olemasolule ja töö eripärale. Viimati käidi Lätis praktilisel kondiitritoodete koolitusel.
Palju õpitakse koos kogu kollektiiviga. „Igal aastal käime erinevates toitlustusasutustes nii Eestis kui ka välisriikides, näiteks Itaalias, Lätis ja mujal,“ räägib Kikkas. See annab ideid, avardab silmaringi ja aitab leida motivatsiooni. Korraldatakse ühiseid väljasõite loodusesse, külastatakse kultuurisündmusi, kuid nende juurde käib ka ühine toidukoolitus. „Väljasõidud liidavad kollektiivi ja annavad uut energiat. Rõõmus, koolitatud ja üksteisest hooliv kollektiiv on parim kollektiiv,“ on kodukohviku perenaine veendunud.

Miks loote organisatsioonis õppijasõbralikku töökeskkonda?
Jana Kikkas, Johanna kohviku juhataja: Toitlustusettevõtte omanikuna on mulle oluline arenemine ja õppimine koos töötajatega. Korraldan töötajatele õppepäevi ja väljasõite, kuna see on korraga nii puhkus, motivatsioon kui ka väike vaheldus, lisaks saab uusi teadmisi. See annab võimaluse avardada silmaringi ja õppida uusi töövõtteid.Millist kasu on toonud töötajate õppimise soosimine?Töötajad on rohkem motiveeritud ja rõõmsamad. Pingeline töö ei tekita lisapingeid ja töö sujub paremini.

Loo autor: Tanel Raig