Kersti Urbala, Ida-Virumaa

 

Teadlik meel ja emaarmastus – maailma võimsaim kombinatsioon


                                     

Kersti Urbala (50) töötas abikaasaga perefirmas kuni nende lastel diagnoositi raske immuunsuspuudulikkus. Raskele uudisele vaatamata leidis Kersti selles midagi ilusat – mõistmise, et tema ülesanne elus on hoida oma poegade elu ja tervist. Et lapsi paremini mõista ja aidata, läks Kersti meditsiini õppima. Ta lõpetas Tallinna Tervishoiukõrgkoolis õenduse eriala. Kersti kuulub rahvusvahelisse patsientide ühingusse ning on läbinud erinevad kursused immuunpuudulikkuse alal. Ta on läbinud hulgaliselt koolitusi, et saada koolitajaks ja kogemusnõustajaks ning panustab ka vabatahtliku päästjana teiste heaolusse ja harimisse. Praegu keskendub Kersti vaimsee tervise teemadele, et suuta kogemusnõustajana veel paremini teisi inimesi toetada. 2021. aastal plaanib ta alustada magistriõpinguid Tallinna Tervishoiu kõrgkoolis.

Miks Te õpite?
Igal inimesel on õppimiseks kindlasti omad põhjused. Kahe haruldase haigusega noore mehe emana  olen 19 aastat haiglates käinud, et hoida oma Puhhi raamatust nime saanud poegade, Kristopheri ja Robini elu. Mida suuremaks mu pojad kasvasid, seda enam tundsin, et mul on vaja teada ja osata rohkem. Kandideerides 46-aastaselt Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli õenduse õppekohale oli küll korraks mõte, et ega ma ometi selleks liiga vana pole, aga selle mõtte juurde lisandus kohe teine: õppimise jaoks pole keegi kunagi liiga vana. Tähtis on motivatsioon ja uudishimu ning mul jagus mõlemat piisavalt palju. Kui eekond õe diplomini 2020. aastal lõppes, kinkisin endale 50. sünnipäevaks Elu Kutse. See oli ja on mu unistuste elukutse, sellepärast otsustasin ka õpinguid magistriõppes jätkata, vaimse tervise erialal. Teekonnal vaimse tervise õeks toetab mind läbitud kogemusnõustaja koolitus.Ma õpin selleks, et hoida inimesi enda ümber tervena. Mind kõnetavad väga Doris Kareva luuleread:Hoia seda, kes kõrval/…/kõik on õrnad.Nii ongi – inimesed on õrnad. Sõna vägi on suurem kui sõja vägi. Õpin sellepärast, et kasutada oma oskuseid ja teadmiseid ning oma südant inimeste hoidmiseks. Sest kõik on õrnad.

Milliseid muutusi on täiskasvanuna enese täiendamine Teie ellu toonud?
Enese täiendamine on eluterve ja uudishimuliku inimese igapäev. Iga inimene, kellega kohtun, õpetab mulle midagi ja ehk ka mina talle. Ja nii terve elu. Kõige suuremad muutused ongi toimunud tänu inimestele, kellega olen oma õpingutel Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis ja teekonnal kogemusnõustajaks kohtunud. Heatahtlik juuresolek inimesena ja nõustajana paneb maailmale vaatama avarama pilguga. See aitab leida üles õiged küsimused.Elu on protsess, milles osaletakse, mitte probleem, mida tuleb lahendada. Kõik vastused tuleb inimesel endal leida ja läbi elada. Ma usun, et tänu enese täiendamisele muudan ma natuke maailma. Natuke paremaks.