Meelis Võigamast, Raplamaa

 

Ilusama homse jaoks


                                        

Meelis Võigemast (40) on leidnud tee õppimiseni pereisaks olemise ja töötamise kõrvalt. Ehkki ta on pidanud otsa vaatama kurnatusele ja oma aega väga oskuslikult planeerima, räägib ta oma õpikogemusest üdini positiivselt.Meelis on sooritanud tasemeõppe kutseeksamid plaatija (tase 4) ja maalri (tase 4) erialadel ning osalenud veel mitmetel täienduskoolitustel, nt PREP-üksikisikute suhtekoolitusel ja Tallinna Tuletõrje ja Päästekeskuse Õppekeskuse kutsekoolitusel, kus õppis tuukriks. Lisaks on Meelis läbinud EASi Alustava Ettevõtja Koolituse, et arendada pereettevõtet.Just ettevõte ja Meelise kolm last on panus, millega ta soovib ühiskonnale tagasi anda. Ta soovib jagada oma erialaseid oskusi, olla abiks ja toeks teistele – nii nagu tunneb, et temale on oldud – ja anda õppimist kui väärtust edasi ka järeltulevatele põlvkondadele, püüdes ise oma lastele eeskujuks olla.

Miks te õpite?
Seni, kuni liigun, seni õpin. Seni kuni õpin, seni liigun. See, mida tean täna, ei ole kindlasti piisav, et jõuda sinna, kus on mul vaja homme olla. Sellepärast õpingi.

Milliseid muutusi on täiskasvanuna enese täiendamine Teie ellu toonud?
Täiskasvanuna õppimine on keeruline, eriti kolme väikese lapse kõrvalt. Siiski olen võtnud aega, et end täiendada, sest see hoiab mõtlemise aktiivsena ja kasvatab enesekindlust. Enese täiendamine on andnud julgust, laiendanud silmaringi, toonud uusi vajalikke kontakte. Kõige rohkem hindangi seda, et täiskasvanuna koolitamine aitab igapäevasest rutiinist välja: näen end kõrvalt, saan lihvida vajalikke puudusi ja seeläbi suurendada õnnetunnet.