Margus Paavel, Ida-Virumaa
Unistuste haridus nõudis käänulist teekonda
Ida-Virumaa aasta õppija Margus Paavel (26) pidi gümnaasiumi pooleli jätma 12. klassis. Isa surma tõttu otsustas ta pakkuda materiaalset tuge emale, et aidata üles kasvatada õdesid. See viis Marguse gümnaasiumi lõpetamise asemel Soome tööle.
Margusel on aga alati olnud arusaam, et haridus on eduka elu üks nurgakividest. Soomest tagasi tulles oli tema esimene eesmärk gümnaasiumi lõpetamine, et saada võimalusi nii tööalaseks kui ka isiklikuks arenguks.
Pärast Kohtla-Järve Täiskasvanute Gümnaasiumi lõpetamist ei olnud tal majanduslikel põhjustel siiski kohe võimalik asuda kõrgkoolis soovitud eriala õppima. Sellest takistusest ülesaamiseks asus Margus kõigepealt tööle Viru vanglasse valvurina. Alles seal teenitud sissetuleku abil sai ta ette võtta õpiteekonna Eesti Maaülikoolis ja lõpetada cum laude maamajandusliku ettevõtluse ja finantsjuhtimise eriala. Tänu kõrgharidusele on ta Viru vanglas edasi liikunud finantsanalüütiku ametikohale – see on amet, mis talle meeldib ja kindlustab hea sissetuleku.
Mida on õppimine teile andnud?
Õppimine on andnud mulle oma valikutes vabaduse, samuti teadmised ning võimaluse karjääriks ja eneseteostuseks. Ülikoolis õppimine ja sellega kaasnevad tegevused kujundasid minu maailmapilti, andsid mulle häid sõpru ja tuttavaid ning pakkusid hea- ja rahulolutunnet.
Milliseid muutusi on õppimine teie ellu toonud?
Õppimine on toonud suurema majandusliku vabaduse ja kindluse tuleviku ees. Lõpetasin ülikooli heade tulemustega ja seetõttu tean, et mul on soovi korral tulevikus üsna lihtne jätkata oma haridusteed. Olen enesekindlam ning tean, et kui olen avatud arengule ja valmis pingutama, siis on mul võimalik teostada oma eesmärgid ja unistused.
Autor: Tanel Raig