Kunda Südamekodu, Lääne-Virumaa

 

Hooldustöötaja peab pühenduma ka õppimisele


                                         

Ekslikult on ühiskonnas arusaam, et hooldekodus töötavad inimesed, kes mujal hakkama ei saa või on madala haridustasemega. Kunda Südamekodus lükatakse see ajale jalgu jäänud arvamus ümber ja näidatakse, kui pühendunult on võimalik tegeleda hooldustöötajate kutseoskuste tõstmisega. Juba töövestlusel räägitakse uue töötajaga enesetäiendamisest ja edaspidises tööelus muutub see teema arenguvestlustel tavapäraseks. Tööandja julgustab töötajaid ühendust võtma ka töötukassa karjäärinõustajaga, et kokku panna parim arenguplaan. Õppiva töötaja töögraafiku tegemisel arvestatakse tema koolitus- ja praktikapäevadega, samuti võimaldatakse koolitööde tegemiseks kasutada tööandja arvutit. Lisaks kutseõppele toimuvad ka regulaarsed koolitused tuleohutuse, toidu- ja hügieeninõuete ning esmaabi alal. Korraldatakse ka majasiseseid koolitusi, kus tutvustatakse ja julgustatakse kasutama abivahendeid klientide hooldamisel. Südamekodu eesmärk on koolitatud töötajate abil pakkuda klientidele kvaliteetset hooldusteenust. Selleks ongi loodud süsteemselt toimiv täiendõppe korraldus ning koolitatud töötajal on ka suuremad võimalused töötasu läbirääkimistel tööandjaga.

Miks on õppijasõbralik töökeskkond teie organisatsioonile oluline?
Derry Vimberg, Kunda Südamekodu juhataja: Eakate hoolekanne on arenev valdkond, kus ootused töövõtetele ja teenuse sisule on kõrgemaks muutunud. Südamekodu üks väärtus on õppijasõbralik töökeskkond, sest personali teadmistel ja oskustel on väga suur roll kvaliteetse teenuse osutamisel ja konkurentsis püsimisel.

Miks soosite oma töötajate õppimist ja millist kasu see teie organisatsioonile toob?
Tööturul napib koolitatud ja vajalike oskustega hooldustöötajaid, mistõttu tuleb organisatsioonil endal töötajate koolitamisesse panustada. Teisalt on hooldaja töö raske nii füüsiliselt kui ka vaimselt. Keerulisemate klientide ja olukordadega toimetulekut on õppimise abil võimalik parandada.