Külli Rand, Jõgevamaa

 

Õpihirmu ületamine tõstab enesekindluse taevani


                                    

Jõgevamaa aasta õppija Külli Rand (34) kogus pikalt julgust, et astuda uuesti keskkooli ja viia lõpule kunagi pooleli jäänud keskhariduse omandamine. „Uuesti õppima asumine oli minu suurim hirm. Mida vanemaks ma sain, seda raskem see tundus,“ kirjeldab Külli võitlust iseendaga. „Õigel ajal jäi kool pooleli erinevatel põhjustel, kuigi hinded olid mul enamasti neljad-viied. Mõnede õpetajate ütlemised tekitasid minus tohutuid komplekse, see lõi jalad alt ning ka aastaid hiljem pani ainult sellest mõtlemine mul peopesad higistama ja südame puperdama.“Tallinnast Põltsamaale kolides hakkas Külli aeg-ajalt kooli tagasipöördumise mõtet kaaluma. Mõtetest kaugemale ta mitu aastat aga minna ei julgenud. Alles ühe Jõgeva Täiskasvanute Keskkooli õppima asunud tuttava julgustavad sõnad pani uskuma, et ehk ei olegi õppimisega taasalustamine nii hirmus. Ei olnudki – Külli lõpetas keskkooli kuldmedaliga.

Miks te õpite?
Jõgeva Täiskasvanute Keskkooli asusin õppima, kuna lõpetamata keskharidus oli teema, mida igal võimalusel vältisin. See oli nagu raske kivi kuklas, mis mind kogu aeg saatis. Lisaks on see alati olnud takistus, kui olen mõelnud mingi eriala omandamisele. Tahan õppimisega jätkata!On põnev koguda erinevaid teadmisi ja olen arvamusel, et ükski uus teadmine mööda külgi maha ei jookse. Erinevad koolitused on mulle aasta-aastalt aina enam huvipakkuvad. Nüüd on hea võimalus ka veebis koolitustest osa saada, millest paljud on ka tasuta. See teeb nende kättesaadavuse eriti lihtsaks.

Milliseid muutusi on õppimine teie ellu toonud?
Keskkooli lõpetamine on lisaks vabadusele edasi õppima asuda andnud mulle tohutult palju enesekindlust See andis usu, et saan esialgu võimatuna tunduvate ülesannetega siiski hakkama! Lisaks suurendavad erinevad koolitused alati tutvusringkonda, mille üle mul on samuti siiralt hea meel.