Kärdla politseijaoskond, PPA, Hiiumaa

 

Politseinikud õpetati kipperiteks ja mehaanikuteks

Kärdla politseijaoskonnas on selle aasta suurim õppeprojekt uue merekaatri kasutamise koolitus.Hiiumaa politsei üks olulisemaid töölõike on mereturvalisuse tagamine. Tänavu saabus Kärdla politseijaoskonda uus merealus. Politseijaoskonna töötajatele tähendas see suurt õppeprojekti. 12 politseinikku suunati TalTechi mehaanikute ja kipperite koolitusele. Tööandja tagas õppijatele transpordi ja majutuse õpingute ajal ning elas kaasa eksamite sooritamisele.Täienduskoolitused on Kärdla politseijaoskonnas tavapärased, kuid töötajad saavad töö kõrvalt omandada ka kõrg- või kutseharidust. Õpitakse ka bussijuhiks või veoautojuhiks, sest ka neid oskusi on politseitöös vaja. „Politsei elukutse on väga lai ja ametnikud peavad olema piisavalt laia silmaringiga, mistõttu igasugune koolitus, koolitamine ja uue teadmise omandamine on vaid väärtus, millega teisi inimesi panna end turvalisemalt tundma,“ ütleb jaoskonna juht Moonika Raudsepp. Tema kinnitusel ollakse töötajatega, kellel on vähegi huvi enese täiendamiseks, paindlikud. Kärdla politseijaoskond katab töötajatele kulud nendeks õpinguteks, mida on tööks vaja. Kui kõrgharidust omandatakse iseenda jaoks, saab töötaja õppepuhkust ja tööandja võimaldab paindliku töögraafiku. Politseikõrghariduse omandamisel saab töötaja võtta õppepuhkust ja käia koolis tööajast. Jaoskond toetab ka otseselt politseitööga mitteseotud erialade omandamist, makstes kinni näiteks koolitusel osalejate transpordikulud. Kõrvaleriala omandamine annab töötajale kindluse, et hakkama saadakse ka pärast seda, kui politseitöö on lõppenud.

Miks loote organisatsioonis õppijasõbralikku töökeskkonda?
Moonika Raudsepp, Kärdla politseijaoskonna juht: Politseitöö on pidev õppimise protsess. Seadused muutuvad – see kõik sunnib nagunii politseinikku pidevalt õppima ja sellega ollakse harjunud. Samuti on laevaehitusest kuni brändinguni kõik vajalikud oskused meie organisatsioonis olemas, seega õppimist soodustades on saadavad teadmised ka tööandja kasu. Mõlemale kasulik situatsioon!

Millist kasu on toonud töötajate õppimise soosimine?
Hiiumaa on saar ja meie ümber on meri. Mereturvalisus on valdkond, kus järeleandmisi teha ei saa, sest ootaja aeg merel ei võrdu ootaja ajaga maismaal. Oleme rõõmsad, et saime sel aastal rikkamaks ühe uue merealuse võrra. Selle kasutuselevõtmine aga nõudis meie meeskonnalt palju õppimist TalTechis. Nüüd suudame pakkuda paremat merepääste teenust ja muuta mereala Hiiumaal turvalisemaks, sest oleme võimekamad.

Loo autor: Tanel Raig