Kaire Parts, Pärnumaa

 

Õppimisega päästad ennast ja aitad teisi


                                      

Pärnumaa aasta õppija Kaire Partsi (44) igapäevaelu ei ole lihtne. Olles ema kolmele lapsele, kellest üks vajab üliharuldase haiguse ja sügava puude tõttu 24/7 järelevalvet, on Kaire läbi elanud eelleina, sügava depressiooni, rahalised raskused, tööturult kõrvalejäämise ja igapäevaelu kollapsi. Suure muutuse tõi Kaire ellu õppima asumine Pärnumaa Kutsehariduskeskuse kogemusnõustaja täiendõppesse. Kaire tegutseb ka vabatahtliku päästjana. Tema kolleeg päästeametist, Merilin Aaslaid ütleb, et õppides on Kaire leidnud endale väljundi ja rakenduse. Kaire nõustub, et kodus last hooldavatel vanematel oleks palju teistele tagasi anda. Lisaks saaks võimaluse rutiinist väljuda. Ta tunnistab, et on tundnud puudust kõrvalolijast, kes vaataks asju teise pilguga ja annaks nõu. Kairel on need oskused nüüd olemas. Lisaks kogemusnõustaja täiendõppele läbis ta sotsiaalnõustaja koolituse. „Minule andsid need uusi teadmisi, kuidas läheneda inimesele, kes on läbinud kriisi või on alles kriisi alguses,“ ütleb Kaire ja lisab, et koolitused andsid ka teadmise, kuidas ennast hoida ja taastada.

Miks te õpite?
Minu arvates on õppimine elu üks osa. Kuna ühiskond areneb, siis arenguga kaasaminemiseks tulebki õppida. Lisaks ei lase õppimine ajul manduda.

Milliseid muutusi on õppimine teie ellu toonud?
Avardas väga palju silmaringi. Lisaks pani mõistma, et inimese elukäiku mõjutavad väga pisikesed detailid ja enese hoidmisel on väga suur väärtus.