Kaire Keero, Ida-Virumaa

 

Õppimisega iseenda peremeheks
 


                                                   

Ida-Virumaa aasta õppija Kaire Keero (51) on lõpetanud õigusteaduse eriala, töötanud riigiasutuses, panganduses ja üle-eestilises kinnisvarafirmas. Viimastel aastatel on aga tema jaoks hoopis põnevam õppida plaatimist, maalritöid ja nüüdisaegseid viimistlustrende.Kannapööre tuli Kaire ellu 2017. aastal. Ta töötas Jõhvis kinnisvarahaldurina ja oli eluga rahul. Paraku tabas teda haruldane autoimmuunhaigus, millest paranemise järel ütles üles vaimne tervis ja Kaire langes depressiooni. Ta veetis mõned kuud haiguslehel ja sai aru, et endise armastatud töö ja kollektiivi juurde ta naasta ei suuda. Töötukassa abil võttis ta aasta tervenemiseks ja järelemõtlemiseks ning kaalus erinevaid tööpakkumisi. Ükski ei tundunud õige, kuni sündis otsus hakata ettevõtjaks. Abikaasaga loodi perefirma, mis tegeleb korterite remontimisega, et need seejärel müüa, samuti on ettevõttel üürikortereid.Kinnisvara on vaja enne müüki või üürimist renoveerida, kuid kulutused tööjõu palkamisele on suured. Seetõttu otsustas Kaire, et teeb jõukohased tööd ise. Ta läbis kõigepealt Rakvere Ametikoolis plaatija koolituse ja seejärel Tallinna Kopli Ametikoolis maalritööde kursuse.

Miks te õpite?
Õppimine sai hoo sisse minu eelmisel töökohal, kust mind saadeti koolitustele, nii erialastele kui ka muudele tasuta täiskasvanute koolitustele. Hakkasin jälgima erinevaid tasuta koolitusi ja nendel osalema. Eesmärk oli omandada oskusi ja teadmisi, mis tulevad kasuks minu ettevõtjaelus. Sest nagu teisedki vaprad Eesti mikro- ja väikeettevõtjad, teen minagi suurema osa tööst ise ära. 

Milliseid muutusi on õppimine teie ellu toonud?
Suurim muutus on oma ettevõtte rajamine ja seal töötamine. Kuna korterite renoveerimine eeldab hulga spetsiaalseid oskusi ning tublide ja osavate töömeeste palkamine on üsna kallis, siis miks mitte ise jõukohased tööd selgeks õppida ja need ise teha. Seetõttu sai selgeks õpitud tapeetimine, maalri- ja plaatimistööd. Tulevikus plaanin osaleda sisekujunduse koolitusel, õppida erinevaid krohvimistehnikaid ja võib-olla omandada elektriku eriala, kuigi ma pole selle viimase asjus veel kindel.