Kaili Moones, Jõgevamaa

 

Õpingud kinkisid jõgevamaalastele seiklusmatkad


                                    

Kaily Moones (45) on naine, keda sundis õppima sisemine rahutus – soov tulla välja igapäevarutiinist ja tahtmine näha, kas ta saab hakkama. Kaily sai hakkama. Ta omandas töö kõrvalt koolis käies eelmisel aastal Eesti Maaülikoolis loodusteaduste magistrikraadi keskkonnakorralduse ja -poliitika õppekaval. „Õppima minek ja maaülikooli magistriõppesse avalduse sisse andmine oli üks kõige paremaid variante, mis tookord tekkis,“ meenutab Kaily õpingute teele asumist. „Oli tore ja põnev aeg, kus tekkis uusi tutvusi,“ on ta rahul.Kaily töötab Jõgeva Vallavalitsuse spordi- ja terviseedendamise nõunikuna. Kuna alguses tundus, et valitud eriala igapäevatööga väga kokku ei lähe, siis töö juures tema õpingutest suurt ei teatudki. Kui Kaily magistriõpingud edukalt lõpetas, tunnustasid töökaaslased teda, et sellise „teistmoodi“ asjaga töö kõrvalt hakkama sai. Omandatud teadmised ja uued tutvused tekitasid aga võimaluse kasutada õpitut ka oma töös terviseedendamise valdkonnas. Teadmised loodusest ja kogu ökosüsteemist aitasid leida ideid, kuidas tuua inimesi loodusesse matkade, õppepäevade ja töötubade kaudu. Kaily algatas Jõgeva valla seiklusmatkad, millega viib inimesi loodusega tutvuma ja suunab neid aktiivselt looduses tegutsema. Kaily on ettenäitaja, kuidas siduda õpitud oskused ja teadmised tööga. Tema ettevõtmised kannavad vilja ja on populaarsed mitte ainult Jõgeva vallas, vaid terves maakonnas, ütlevad inimesed, kes seadsid Kaily üles maakonna aasta õppija tiitlile.

Mida õppimine Teie elus muutis?
Õppima asumine ei muutnud väliselt midagi. Pigem tekkis endal hea tunne tehtu üle. Töö kõrvalt lõputöö kirjutamine oli ehk kõige raskem, eksamitega läks juba ludinal. Kuna koolist jäi väga hea emotsioon, siis pole õppimine nurka visatud ja peas on juba uued mõtted.

Kas olete tänu õpingutele leidnud uue karjäärisuuna või hobi?
Praegu uut karjäärisuunda ei ole, aga kindlasti tuleb omandatud haridus kasuks, kui tekib plaan töökohta vahetada. Igasugune haridus teeb karjääri muutmise otsuse lihtsamaks. Seega, tuleb õppida!

Loo autor: Tanel Raig