Erguta ennast ja sõpru vahva koolitusega

 

Koolitus ei tähenda kuiva tuupimist, koolitus võib olla vägagi värsken- dav ning ootamatust valdkonnast. Kui silmad-kõrvad lahti hoida, leiab nii mõnegi huvitava idee ja pakkumise. Mõned näited kevadeks.

Kuidas kodus juustu teha
Harjumaal Viimsis tegutseb harmoonilise elu klubi Harmoonikum. Muuseas korral- datakse harmoonikumis ka õpitubasid, neist üks õpetab kodus juustu valmistama. Räägitakse eri juustusortidest ja nende valmistamiseks vajaminevatest ainetest. Kõneldakse ka poes müügil olevate juustude kvaliteedist ja nendes sisalduvatest e-ainetest. Kõik osalejad saavad koolituselt kaasa vajalikud ensüümid ja ained, et kodus iseseisvalt juustu valmistada. 
Vaata: www.harmoonikum.ee või küsi tel: 601 1717

Seebitegu vanaema moodi 
Kel huvi selgeks õppida seebi tegemine, peaks uurima Pärnumaa kutseharidus- keskusest, millal Haidi Vahenurm külm-protsessmeetodil valmistatud seebitege- mise koolituse välja hõikab. Kolmetunnise õpetuse käigus saab teada, kuidas on õlide, vitamiinide, värv- ja lõhnaainete või mesilasvaha abil võimalik muuta ja täiendada seebi omadusi. Mõned näited: lisades seebile aniisi, võib kaotada kätelt kalalõhna, kohviseebiga pestes ei lehka perenaise käed sibula ega toidu tegemise järgi. Iga õpilane saab kursuse lõppedes kaasa neli seepi ja oskuse neid ise valmistada. 
Vaata: www.hariduskeskus.ee või küsi tel: 442 7888

Isetehtud kommid 
Samast Pärnu kutsehariduskeskusest saab teada sedagi, kuidas ja millest ise maius- tusi teha. Kaheksa tundi kooli õppeköögis pagari-kondiitri eriala kutseõpetaja Helina Teerni käe all ja kompvekid ning vahu-kommid, mee-, mandli- ja valged trühvlid, laimiga kiirtrühvlid ongi valmis. Magus kur- sus lõpeb degusteerimisega.

Kuidas looduskividest müüri laduda
Viljandi ühendatud kutsekeskkoolis saab hea õnne korral aprillis-mais osa võtta tasuta koolitusest, kus õpetatakse rajama looduskividest müüritist. Mõeldud on see koolitus vähemalt põhihariduse ja hea tervisega inimestele, kel juba olemas prakti- liste müürsepatööde kogemus. Urmas Antoni käe all saavad kursuslased selgeks looduslike kivimaterjalide käsitsi töötlemise, pae- ja maakividest müüritiste raja- mise ning lõhestatud maakividest müüritise ehitamise. 
Tasuta kursusele saamise põhilisteks valikukriteeriumiteks on õigesse sihtgruppi kuulumine, registreerumise järjekorra number ja õpingute alustamiseks vajalike nõuete täitmine.
Vaata: http://www.vykk.vil.ee või küsi tel: 435 1020

Mine naera ja kokka umbrohust
Eelmainitud Viimsi Harmoonikumis on veel paar huvitavat koolitust – naerukoolitus ja umbrohutoitude kokakursus. Mida seal tehakse? Naerukoolitusel õpitakse naeru kestust pikendama ja lõõgastuma, õpitakse vabastavat ja loovat naeru – harjutu- sed kiirendavat ka ainevahetust, puhastavat kopse ja vereringet ning mõjuvat hästi ka kaalu langetamisele.
Umbrohusõbrad saavad teada, millised neist taimedest on organismile kasulikud. Osaleja saab umbrohutoite kohapeal degusteerida ja retseptikogu koju kaasa võtta. Et vahvatest koolitustest osa saada, tuleb sõbrad-tuttavad kokku koguda, võimalik aeg leida ning harmoonikumile oma soovist teada anda.

Vanalinnamäng ja jaapani tavad
Sõpruskondi võõrustab ka Tallinna Õpetajate Maja, kes pakub nn sõpruskonna koolitusena gruppidele meelelahutuslikke ja harivaid projekte. Valida võib näiteks šampanjakoolituse, veinimaitsmise kunsti koos juustudega, salsa-koolituse, salongiõhtu „Meigi-eri”, vanalinnamängu „Sajandeid põnev” või õhtu jaapani kultuuri ja tavadega. Nimekirjas on neid veelgi. 
Vaata: www.opetajatemaja.ee või küsi tel: 615 5161

Raamatukoguga sõbraks
Rahvusraamatukogu Tallinnas Tõnismäel pakub mitmeid harivaid koolitusi. Nii näi- teks on taas käimas infootsingu tasuta koolitused, mille läbi teinud inimene oskab kiiresti ja tulemuslikult leida raamatukogust ja veebikeskkonnast raamatuid ja e-raamatuid, artikleid e-ajakirjadest ja rahvusvahelistest andmebaasidest, veebilinke ja -väljaandeid, lubab rahvusraamatukogu.
Vaata: www.nlib.ee/kasutajakoolitus või küsi tel: 630 7485

Signe Kalberg, Ave Schmidt, Agne Narusk