Elukestva õppe puude istutamine Andras 30 juubeliks saab alguse täna Rakveres

Eesti Täiskasvanute Koolitajate Assotsiatsioonil Andras täitub tänavu kolmekümnes tegutsemisaasta. Aastate jooksul on Andras ühendanud täiskasvanute koolitajaid ning tegelenud elukestva õppe väärtustamise ja edendamisega.
Elukestva õppe ja täiskasvanuhariduse populariseerimine on nende aastate jooksul teoks saanud tänu vabatahtlikkuse alusel tegutsevatele võrgustikele, Andrase liikmetele ja koostööpartneritele.Puu istutamine on Andrase jätkusuutlikkuse ja kestmise jaoks kena traditsioon.

Andras jätkab puu istutamise kommet, mis sai alguse Andrase 20. juubelil, kui 2011. aastal istutati Tallinnas Viru värava mäele must mänd (Pinus nigra) – elukestva õppe puu, mis kasvab seal kenasti tänaseni.

Andrase juhatuse esimehe Ene Käpa sõnul on inimese elu nii mõneski mõttes nagu puu – nii nagu puu oma juurtest, ammutab inimene tarkust, jõudu ja kindlust oma teadmistest ja elukogemusest. „Andrase 30. juubelil kaasame puude istutamisse Andrase liikmed, võrgustikud ja koostööpartnerid üle Eesti, et iga maakond saaks oma elukestva õppe puu. Sellega tähistame õppimist kogu elukaare vältel ,“ lisas Ene Käpp.

30. sünnipäeva tähistamiseks istutatakse esimesed kuus puud 29. aprillil Lääne-Virumaale Rakvere teatri parki. Puude istutamise eestvedajad Lääne-Virumaal on Andrase juhatuse liige Tiia Murulaid ja  Lääne-Virumaa täiskasvanuhariduse koordinaator Tiiu Säbel.

Teistesse maakondadesse istutatakse puud tänavuse aasta jooksul.