Anneli Uffert, Valgamaa

 

Pööre karjääris


                                                

Valgamaa aasta õppija Anneli Uffert (49) pöördus tänu õpingutele tagasi sotsiaalvaldkonda karjääri jätkama, mis paarkümmend aastat tagasi oli katkenud, kuid kripeldas südamel tänini.Aastatel 1990–2001 töötas Anneli erikoolis. „Sellest ajast kannan südames tunnet, et olime kollektiiviga erivajadustega lastele toeks,“ ütleb Anneli. Kooli likvideerimise tõttu jäi see aga pooleli. Vahepealsed aastad tegutses Anneli väikeettevõtjana, kui töötas juuksurina. 2020. aastal otsustas Anneli aga tagasi pöörduda kunagise südamelähedase tegevuse juurde ja alustas sügisel õpinguid Valga Kutsehariduskeskuses sotsiaal- ja tervishoiuspetsialisti erialal. Õpingud on võimaldanud Annelil asuda tööle Sangaste Kodu tegelusjuhendajana. Anneli ütleb, et sotsiaaltöö pakub tema jaoks kõike. „Abista ja korralda, ole loominguline ja otsi lahendusi, kasuta südame soojemat poolt ja empaatiat. See retsept sobib mulle kõige paremini,“ leiab ta.Anneli väärtustab õppimist. Kogukonna eestvedajana on ta organiseerinud koolitusi, et omad kodu lähedal õppida saaksid. Möödunud aasta sügisel pälvis Anneli rahvastikuministrilt kodanikupäeva aumärgi aktiivse panustamise eest kogukonnaellu.

Miks te õpite?
Õppida on põnev: hoiab ära rutiini, rahuldab uudishimu, pakub uusi võimalusi-ideid ja avardab maailmavaadet. Väga oluliseks pean kaasteelisi, inimesi, kes mu kõrval – olgu nad siis kursusekaaslased või õppejõud, kolleegid või hoolealused, sõbrad-tuttavad, huvikaaslased. Armastan tegusat meeskonda ja panustada toredatesse eesmärkidesse ning ühes tegemistesse.

Milliseid muutusi on õppimine teie ellu toonud?
Iseendaga tegelemist, kohtumisi omanäoliste inimestega, eluviisi- ja enesetäiendust, valikute vabadust. Vahel tunnen, et sellest saab omamoodi sõltuvus: uudis- ja õpihimu. Õpin iga päev – mitte ainult koolis, vaid ka tööl käies. Elu pakub võimalusi ja ma võtan need lihtsalt vastu.