Andres Härm, Viljandimaa
Visadus aitab sihte püüda ka kaugõppes
Viljandimaa aasta õppija Andres Härmi (34) esmaspäevad on viimase kolme aasta jooksul alanud hommikul kell kuus ja lõppenud veidi enne südaööd. Andres osaleb Tartu Täiskasvanute Gümnaasiumi e-õppes ja esmaspäeviti toimuvad Tartus konsultatsioonitunnid. Andres elab Viljandist 20 km eemal ja kõigepealt peab ta tööle jõudma Viljandis asuvasse tehasesse. Õhtul seisab ees teekond 80 km kaugusele kooli, kust jõuabki tagasi alles keskööks.Andrese pingutused kannavad vilja ja koolis on ta hinded valdavalt head või väga head – lootust on lõpetada gümnaasium hõbemedaliga. Medal ei ole aga Andrese eesmärk. Tema sihid on seotud õpingutega IT valdkonnas. Gümnaasiumi kõrvalt on Andres omandanud ka IT-tugiisiku 4. taseme kutse ja head tulemused gümnaasiumis peavad andma aluse, et minna IKT valdkonnas rakenduskõrgharidust omandama.
Miks te õpite?
Õppima otsustasin asuda mitmel põhjusel. Esiteks, mu abikaasa, kes töötab kutseõpetajana Viljandi Kutseõppekeskuses, läks ülikooli õpetaja kutset saama. Tänu sellele nägin, kui paindlikuks on töötavale inimesele hariduse omandamine muutunud. Teiseks, mulle on alati meeldinud IT valdkond ja selle õppimiseks pidin haridusteed jätkama sealt, kus see pooleli jäi. Läksin kindla eesmärgiga õppida enda jaoks ja võtta koolist maksimum, kuna gümnaasiumi lõpetamine heade hinnete ja teadmistega avab mulle uksed kõrgkooli.
Milliseid muutusi on õppimine teie ellu toonud?
Tänu sellele, et õppisin uuesti õppima, on mul tekkinud soov uusi teadmisi saada. Teadmiste karikas ei saa kunagi täis. Negatiivse poole pealt peab arvestama meeletu ajaga, mis isikliku elu arvelt kulub. Tuleb leida tasakaal pere, töö ja kooli vahel. Minul oli tasakaalu leidmine lihtne, sest abikaasa käis samuti koolis. Tänu sellele sujus õppimine lihtsamalt, kuna tegime seda tihti koos.