Aira Jõõts, Harjumaa

 

Uue eriala õppimine täitis unistuse uuest karjäärist


                                    

Harjumaa aasta õppija Aira Jõõtsi (42) karjäär oli 2018. aastani möödunud lasteaiaõpetajana. Airale amet meeldis, kuid 20 aasta jooksul saavutatud professionaalsus oli muutunud rutiiniks. Kui kolm aastat tagasi tekkis võimalus kandideerida Raasiku valla raamatukogu laste- ja noortekirjanduse osakonna raamatukoguhoidjaks, mõistis ta, et see on suurepärane võimalus ühendada oma senine lastega töötamise kogemus kirjandushuviga.Kui lastega töötamisel oli Airal suured kogemused, siis raamatukogunduse eriala oli talle tundmatu. Nii alustaski Aira raamatukogusse tööle asudes ühtlasi õpinguid Tartu Ülikooli infokorralduse õppekaval. „Õppimine ülikoolis oli suur väljakutse, sest õpitavate ainetega mul seni kokkupuude puudus,“ tunnistab Aira. „Minu suureks motivatsiooniks oli tööandja ja kolleegide toetus, kes rasketel aegadel innustasid ja toetasid. Tartu Ülikooli cum laude diplom näitab, et koos jõutakse ikka kaugemale,“ rõõmustab Aira tänavu lõpule jõudnud eduka õpitee üle.Õppimise kõrvalt on Aira nautinud ka oma uut ametit raamatukogus. Tema initsiatiiv lastele põnevate ürituste korraldamisel on raugematu. Ta kirjutab näidendeid ja sketše, lavastab ja on ise ka näitleja rollis. 2020. aastal valiti Aira Raasiku valla parimaks kultuuritegijaks.

Miks te õpite?
Õppimine on elustiil ja tekitab head sõltuvust. „Jehuu, sain hakkama!” on pärast pingutust adrenaliini andev tunne, mida tahaks aina enam ja enam kogeda. Õppimise motivaator on uudishimu, mis annab suuna edasistele õpingutele. Olen tänulik iseendale, et võtsin julguse valida uus teekond ja julgustan ka teisi õppimise kaudu täitma oma salajasi unistusi.

Milliseid muutusi on õppimine teie ellu toonud?
Lisaks konkreetsetele oskustele ja teadmistele on õppimine andnud ka palju muid eluks vajalikke oskusi: ajaplaneerimine, tahtejõud, sihikindlus, soov igal ajal anda endast parim. Õppimine parandab enesehinnangut, toob välja oskused, millest mul aimugi ei olnud. Olen saanud ennast teostada ja proovile panna erinevates valdkondades. Õppimine on viinud mind kokku paljude suurepäraste inimestega. Loodan, et olen eeskujuks oma lastele, kes näevad, et õppimine on eluaegne protsess. Õppimine on pidev küsimine ja erinevate lahenduste leidmine. Minu jaoks on oluline avardada piire, mitte kinni jääda teadmistesse ja põhimõtetesse, kuidas „peab” olema.