Aasta koolitaja tiitel läks rahvuskultuuri õpetajatele

 

Kui juba noored tunnistavad Eesti pärimusmuusika „täitsa normaalseks musaks” ja Muhu mustriga kalossid on muutunud kuumaks kaubaks, siis on aasta koolitaja tiitli andmine Eesti rahvusliku folkloorinõukogu koolituskeskusele igati loogiline.

Aasta koolitajaks tunnistatud Eesti rahvus-liku folkloorinõukogu (ERFN) koolitus-keskuse koolitaja Ene Lukka-Jegikjan annab oktoobri keskpaigas intervjuu otse New Yorgist. „Siin on just halloween’i-eelne aeg. Turul on kõrvitsatel hea minek, nõialaadsednukud on pandud majade ette, akendele, puude otsa ning kostüümi-poodides toimub suur sagimine. See on siinne pärimuskultuur, mida osatakse hinnata,” ütleb ta.

Ene Lukka-Jegikjani sõnul peaks Eesti rahvas oma pärimusi põhjalikult uurima ning julgema seda rohkem rakendada oma isiklikus elus ja töökeskkonnas. „Nii võime avastada hädavajalikke ja jõudu andvaid võimalusi oma elu rikkalikumaks ja tasakaalukamaks elamisel,” on koolitaja veendunud.

ERFN-i koolituskeskusese koolitused on muutunud väga populaarseteks, mõnes valdkonnas tehakse neid lausa iga kuu. Ning seda mitte ainult Tallinnas, vaid just külas-vallas-linnas, kus inimesed asja vastu huvi tunnevad. Nagu näiteks ajaloolise Võrumaa pärimuskursus Võrumaal. Aastas käib ERFN koolituskeskuse kursustelt läbi umbes paarsada inimesest kõikjalt Eestimaalt.

Tõnu Vaidloo