Aasta koolitaja 2020 on Terje Paes

Täna tunnustati VI koolitajate mittekonverentsil „Hübriidkoolitus“ silmapaistvaid koolitajaid.
Aasta koolitaja tiitli pälvis Terje Paes Põlvamaalt.

Haridus- ja teadusminister Mailis Reps rõhutas sündmuse avamisel, et sel kevadel olime kõik uudses ja väljakutseid pakkuvas olukorras, kus koolitusruumid asendusid virtuaalsete keskkondadega. „Täna võime siiski tõdeda, et virtuaalselt õppimine on enamasti võimalik ja järele anda ei tohiks õppe kvaliteedis.“ Minister lisas, et kui õppida on võimalik ajast sõltumata, siis on rohkem inimesi valmis õppima, aga mitte kõik täiskasvanud ei pruugi olla ennast juhtivad õppijad. Koolitaja ülesanne on ka motiveerida ja toetada õppijaid.
 

Aasta koolitaja on pikaajaliselt panustanud täiskasvanuharidusseTerje Paes on pikaajaliselt panustanud täiskasvanuharidusse, töötades välja metoodilisi materjale ja olnud koostööpartneriks õppeasutustele, ettevõtetele ning ühingutele. Terje Paesi koolitused on suunatud nii klienditeenindajatele, ettevõtjatele, pedagoogidele kui ka töötavatele ja mittetöötavatele täiskasvanutele. Terje pühendumus on elutööpreemiat väärt, sest lisaks kõigele on ta ka Põlva Rahvaülikooli asutaja.“Õppimine ja õpetamine on kindlasti meeskonnatöö,” kommenteeris Terje täiskasvanute koolitaja rolli. “Mul on olnud õnn läbi aastate kohtuda väga toredate inimestega, kellega õppimine on olnud kahepoolne ning alati ei tea, kes keda tegelikult õpetab,” lisas Paes.

Aasta koolitaja eripreemia pälvis Amino Põldaru Rakverest, kes töötab Palamuse lasteaias Nukitsamees õppejuhina ning koolitab kogu maakonna lasteaiatöötajaid. Ta jagab oma teadmisi selle kohta, kuidas lõimida ainevaldkondi, kasutada erimetoodikaid ning rakendada riiklikku õppekava. Tartu Ülikooli Narva Kolledžis on Amino üheks koolitusvaldkonnaks loovteraapia. Eripreemiaga tunnustatud koolitaja jõuab panustada ka kogukonda, olles aastaid Töötukassa poolt suunatud heitunud töötute koolitaja ja tööturule sisenemise julgustaja.“Minu moto on leida üles igas inimeses ime, sest vahel isegi ei teata oma imeliste teadmiste või oskuste olemasolu kohta,” kommenteeris Amino. “Koolitaja saab inimestele öelda, milles ta märkab õppija unikaalsust, millega tal oleks võimalik elus paremini hakkama saada,” lisas Põldaru.

Koolitajate tutvustusvideod:
Terje Paes 
Amino Põldaru

MAAKONNA AASTA KOOLITAJA 2020 LAUREAADID
Harjumaa  Priit Kuuskme
Hiiumaa  Hebe-Kai Kann
Ida-Virumaa  Aleksander Openko
Jõgevamaa  Amino Põldaru
Järvamaa  Ründo Mülts
Läänemaa  Mari Kald
Lääne-Virumaa  Aare Reimann
Põlvamaa  Terje Paes
Pärnumaa  Ave Eero
Raplamaa  Kaidi Kornak
Saaremaa  Madli-Maria Naulainen
Tallinn  Stella Polikarpus
Tartumaa  Eva Krivonogova
Valgamaa  Klarika Raudheiding
Viljandimaa  Jaak Alesma
Võrumaa  Lauri Tasso

Sündmus on järelvaadatav SIIN

Mittekonverentsi korraldasid Euroopa täiskasvanuhariduse veebikeskkonna EPALE Eesti keskus ja ETKA Andras Euroopa Liidu Erasmus+ ning Euroopa Sotsiaalfondi ja Haridus- ja Teadusministeeriumi toel.

(Allikas: HTM, 29.10.2020)